Moje mesto je už takmer stratené. Právo šaría tam bežne funguje. Členov pedofilnej pakistanskej siete by mali vykopnúť, hovorí britská europoslankyňa

0
Europoslankyňa Janice Atkinsonová (Autor: ReproFoto: YouTube)

Keď ste prichádzali na konferenciu do Top hotela, držali ste si rameno a povedali ste, že vás napadli. Čo sa vlastne stalo?

Boli sme v autobuse a asi 20 členov Antify, tej fašistickej špiny, blokovalo cestu, ležali na nej, nenechali náš minibus prejsť. Takže po dvadsiatich minútach čakania som sa nahnevala a povedala som si: O. K., pôjdem von z autobusu. Nikto mi v tom nezabráni. Môj otec bojoval za druhej svetovej vojny na ruských konvojoch. Nebojím sa. Chceli sme teda ísť k hotelu. Policajti nám nezabezpečili priechod. Tak sme chceli prejsť pomedzi tých fašistov a oni nás napadli. Strkali do nás, kričali na nás. Snažili sme sa ich obísť po tráve. Ale nechceli nám to dovoliť. Boli medzi nimi muži aj ženy. Boli zahalení šatkami, takže sme nevideli ich tváre. Udreli ma do ramena. Potom sme sa vrátili do autobusu. Ide o ľudí, ktorí bývajú v squatoch, sú nezamestnaní. Bolo by dobré, keby sa išli umyť a našli si prácu. Priala by som Českej republike, aby sa Tomio Okamura stal premiérom a aby Česi túto špinu z tejto malej agresívnej menšiny nenechali poškvrniť všetko dobré, čo v krajine majú. Polícia nás potom vyviedla smerom k Top hotelu.

Na konferencii Za Európu suverénnych národov v Prahe

Na konferencii Za Európu suverénnych národov v Prahe. Zdroj: Lukáš Petřík

Informovali ste políciu o tom incidente?

Nie, nemalo to cenu. Oni boli aj tak maskovaní.

Vieme, čo Antifa robila politikom AfD v Nemecku, že im zapaľovali autá. Máte nejaké podobné skupiny v Spojenom kráľovstve?

Menšie. Sú tam nejaké organizácie ovládané ľavicou, ktoré sa maskujú ako charity. Zažila som jeden či dva protesty proti mojej osobe, ale nebolo to nič také…

Takže nenásilné protesty…

Nie, väčšina útokov pochádzala z Twittera (smiech). Ale viem, že Nigel Farage musí mať ochranku. A keď som bola členkou strany UKIP, prebiehalo proti nám veľa protestov. Ľavica vidí, že sme ohrozením pre status quo, ktorý má. Získavame hlasy od priaznivcov ľavice aj pravice. Na ľavici je tiež veľa patriotov. A toto nie je záležitosť ľavice alebo pravice. Môj otec bojoval za druhej svetovej vojny proti nacistom a je hanba, keď nás nazývajú krajnou pravicou. Ja sa hlásim k pravici, som konzervatívec.

Čo hovoríte na vývoj okolo brexitu a ako vedie rozhovory premiérka Mayová?

Ona je zástancom zotrvania v Európskej únii. Nikdy nechcela, aby sme z EÚ odišli. Ona nechce, aby sme opustili Európsku úniu…

Myslíte si teda, že podporuje zdržiavaciu taktiku?

Áno, iste. Presne to si myslím. Museli by stanoviť dátum odchodu, ale neexistuje žiadny dátum, od ktorého by sa mali rokovania uzavrieť a odkedy by sme mali vystúpiť z EÚ. V Lisabonskej zmluve sa píše, že môžete rokovať dva roky. Ale zdá sa, že sa snažia tú lehotu o dva roky prekročiť do roku 2020, prípadne 2021 alebo ešte dlhšie. To je niečo absolútne neakceptovateľné.

Zatiaľ nemôžeme rokovať o obchodnej dohode s USA. Bola som v USA a hovorila s ministrom obchodu Wilburom Rossom. Ten mi povedal, aby sme neprehltli jedovatú pilulku, ktorú nám chce dať Brusel, a že USA majú záujem s nami udržiavať špeciálne obchodné vzťahy. Ak budeme mať podporu USA a vzájomne dobré vzťahy, nemusíme sa starať o to, čo hovoria v Bruseli.

Theresa Mayová

Theresa Mayová. Zdroj: TASR

Ale nakoniec podľa Lisabonskej zmluvy po dvoch rokoch musí nastať odchod…

Áno, ale nemôžeme zostať na jednotnom trhu a v colnej únii a nemôžeme dôverovať Európskemu súdnemu dvoru a nechať mu právomoci, aby rozhodoval u nás. Stačí obchodovať na základe pravidiel Svetovej obchodnej organizácie. Ak k tomu nedôjde, nastane obrovský odpor voči labouristom a Konzervatívnej strane. Dúfam, že nie násilný odpor.

Aká situácia je teraz v Spojenom kráľovstve, pokiaľ ide o imigráciu, islamizáciu? Aký vývoj možno očakávať?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo Briti hlasovali za brexit, bol ten, že chceli prevziať späť kontrolu nad svojimi hranicami. Ale ak Theresa Mayová dosiahne to, že zostaneme členmi colnej únie a jednotného európskeho trhu, tak nemôžeme kontrolovať, kto bude prichádzať do našej krajiny. Stále máme 50-tisíc ľudí, ktorí prichádzajú z Rumunska a z Bulharska. Stále máme vysokú mieru nezamestnanosti. Máme zhruba milión nezamestnaných ľudí. A keď k nám prichádzajú títo ľudia, ktorí pracujú za menej ako minimálnu mzdu a ktorí pracujú v čiernej ekonomike, tlačí to na znižovanie miezd Britov. V Spojenom kráľovstve sme za uplynulých desať rokov nezaznamenali reálny rast miezd.

Pokiaľ ide o islamizáciu, tak je mi ľúto, že moje vlastné mesto je už takmer stratené. Právo šaría tam bežne funguje – na severe Anglicka, v Leedse, v častiach Manchestru, východný Londýn je totálne stratený a ide aj o mnohé ďalšie miesta. To nesmieme dovoliť. Musíme imigrantov asimilovať a integrovať. Poznám ženu, ktorá prišla do mojej krajiny pred 50 rokmi z Pakistanu. Vtedy sa musela naučiť po anglicky, pretože jej deti museli chodiť do školy, ona musela chodiť nakupovať a dorozumieť sa. Teraz o 50 rokov neskôr táto žena zabudla anglický jazyk, pretože ho nemusí používať. Pretože imigranti sa stýkajú väčšinou len medzi sebou.

Toto sa musí skončiť. Nemôžeme mať multikultúrnu krajinu, v ktorej ľudia žijú v paralelných oddelených spoločnostiach, v ktorých vládne právo šaría. Toto sa však deje v našich uliciach. Keby sme nemali multikultúrnu spoločnosť, nemali by sme útoky na mladé dievčatá. Väčšina pedofilnej pakistanskej siete nebola odhalená. Niektorí z nich majú dvojité občianstvo. Mali by byť jednoducho vykopnutí z mojej krajiny. A rovnako by sme mali vykopnúť džihádistov, ktorí sa vracajú z bojov v Iraku či v Sýrii. Takí ľudia nemajú v britskej spoločnosti čo robiť.

Myslíte si, že západná Európa ešte môže byť zachránená? Geert Wilders varoval, že môže byť neskoro. Do roku 2050 má byť v západnej Európe viac ako 20 percent moslimov…

Sme na križovatke. Ocitli sme sa na krízovom bode. Východná Európa nás môže zachrániť. Merkelová teraz vzala 1,2 milióna imigrantov. A to je dôvod, prečo má problém zostaviť koaličnú vládu. Musíme zastaviť všetku islamskú imigráciu, presne tak, ako to urobil prezident Trump. Potom musíme asimilovať moslimov, ktorí tu už sú. Musíme tvrdo zúčtovať s bojovníkmi Islamského štátu, ktorí sa vracajú do Európy. „Vďaka“ Schengenu, otvoreným hraniciam, masovej imigrácii a migračnej kríze tu máme pravdepodobne 50-tisíc džihádistov v Európe, ktorí sa dostali dovnútra – to nie je môj odhad, to sú aktuálne čísla Európskej komisie. To je desivé.

Nemecká kancelárka a líderka CDU Angela Merkelová a šéf CSU Horst Seehofer

Nemecká kancelárka a líderka CDU Angela Merkelová a šéf CSU Horst Seehofer. Zdroj: TASR

Môžeme nechať dvere otvorené tým ľuďom, ktorých potrebujeme. V mojej krajine potrebujeme jadrových fyzikov a špičkových matematikov. Tí môžu prísť z Číny, Indie či krajín Commonwealthu. Takže nie som proti imigrácii samotnej. Ale tým, ktorí ohrozujú našu identitu a nerobia nič pre prosperitu našej krajiny, odkazujem: Choďte späť domov, vezmite si so sebou svoje pasy aj svoje rodiny. Nechceme vás v našej krajine.

Posledná otázka: Takzvaná západná demokracia je u nás predkladaná ako vzor, ale my vieme, že Marine Le Penová je vo Francúzsku perzekvovaná za to, že publikovala fotografie krutostí Islamského štátu. Známy je aj prípad nemeckého novinára, ktorý publikoval fotografiu Adolfa Hitlera a jeruzalemského veľkého muftiho al-Husseiniho, ktorí spolupracovali. A tohto novinára súd odsúdil. Existuje ešte v západnej Európe sloboda slova a demokracie?

Nie. Nie, zavraždili ju. Zavraždili ju v Európskom parlamente. Keď hovoríme pravdu, tak sa nás snažia potrestať. Ja som ešte nebola sankcionovaná a je mi jedno, či budem. Ale majú aj iné metódy. Snažia sa nás zničiť ekonomicky a idú po peniazoch, ktoré dostávame od daňových poplatníkov za hlasy vo voľbách. UKIP i Nigel Farage sú perzekvovaní vo Veľkej Británii. Idú po Marine. Vieme, kam to vedie. Ale ľudia revoltujú. Majú radi demokraciu a súhlasia s tým, čo my hovoríme.

- Reklama -