Donald Trump, génius roka 2017, píše web

  0
  Donald Trump (Autor: TASR)

  Donald Trump je trochu iný šéf Bieleho domu. Prezidenti nielen v USA často hovoria, že chcú svojich občanov spájať. Trump zvolil úplne inú politiku – politiku konfrontácie. Slovne útočí na kdekoho. Na svojich odporcov, na Demokratickú stranu, na republikánov, na médiá, na OSN a na celé národy. Ako hlavnú zbraň používa sociálnu sieť Twitter, na ktorej okolo seba páli takmer hlava-nehlava.

  „V celom tom strašnom humbugu však zaniká jedna úplne zásadná vec – mnoho Trumpových nápadov a reforiem je správnych a mieri dobrým smerom. Ale nie všetko, čo sa Trumpovi podarilo, môžeme vidieť. Nikdy to nebudeme vidieť. Dôvod je jednoduchý – vedie nekompromisnú vojnu s americkými médiami. Obviňuje ich zo šírenia ,falošných správ‘ a novinárov označuje za ,nepriateľov ľudu‘. Potom je jasné, že aj zahraničie sa na neho často díva pokrivenou optikou miestnych médií. Trump však vie, že u jeho priaznivcov mu to nijako neuškodí, práve naopak,“ napísal Buchert.

  „Trump napríklad presadil najväčšie zníženie daní za uplynulé desaťročie. Tvrdo obmedzuje nadbytočnú byrokraciu. Odmieta vyplácať rôzne federálne dávky ľuďom, ktorí sa odmietajú presadiť na trhu práce. Zvyšuje daňové úľavy pre rodičov. Hodlá rušiť najrôznejšie regulácie, ktoré zaburinili právne poriadky celého sveta. Tvrdo postupuje voči nelegálnej migrácii a islamskému fanatizmu. Tlačí na zločinný režim v Severnej Kórei. Správne pripomína partnerom v NATO, že musia viac prispieť na spoločnú obranu,“ pokračoval.

  Trump si zvolil veľmi riskantnú cestu. Dbá o to, aby sa ostatným hráčom na politickej scéne javil ako nevyspytateľný politik. Jeho voličom sa to páči, jeho odporcovia ho za to často preklínajú. To isté sme videli u Georga W. Busha alebo u Baracka Obamu. Ani títo prezidenti neboli milovaní všetkými ľuďmi na zemi, Američanov nevynímajúc. Podľa Bucherta je však jasná jedna vec. Amerika Trumpa prežije, rovnako ako prežila Obamovo prezidentovanie.

  Barack Obama

  Barack Obama. Zdroj: SITA

  Vzhľadom na to, že Trumpovi sa už všeličo podarilo, sa môže stať, že v roku 2020 svoj mandát obháji a stane sa prezidentom USA na ďalšie štyri roky. „Hra na šialenca a génia tak bude pokračovať,“ uzavrel Buchert.

  Celý text si môžete prečítať TU.

  - Reklama -