Šéf klubu Mosta Gál by na Kaliňákovom mieste odstúpil z funkcie

  0
  Gábor Gál (Autor: SITA)

  Víta, že Mária Trošková a Viliam Jasaň opustili do vyšetrenia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky svoje pozície na Úrade vlády SR. Ich odchod bola jednou z požiadaviek Mosta-Híd. Strana má podľa Gála obavy, že aj keď sa podarí vyšetriť vraždu a spomínané podozrenia, verejnosť tomu nebude dôverovať.

  Hlavná štátna radkyňa Mária Trošková a šéf krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády (ÚV) SR Viliam Jasaň oznámili, že opúšťajú až do vyšetrenia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej svoje pozície na Úrade vlády SR. Odmietajú spájanie ich mien s touto dvojitou vraždou a rodinám zavraždených vyjadrujú úprimnú sústrasť.

  Z funkcií odchádzajú, lebo ich mená sú podľa ich slov zneužívané v politickom boji proti premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD). Trošková s Jasaňom majú mať podľa medializovaných informácií väzby na taliansku mafiu. Práve talianska stopa sa spomína ako jedna z možných pri vyšetrovaní úkladnej vraždy novinára a jeho snúbenice. 

  Polícia v nedeľu (25.2.) našla v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta telá investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara šlo zrejme o dvojnásobnú úkladnú vraždu, motív ktorej mal súvisieť s prácou novinára.

  - Reklama -