sobota, 16 októbra, 2021
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaRusi vážne veria, že sa im za Putina žije lepšie, pripustil americký...

Rusi vážne veria, že sa im za Putina žije lepšie, pripustil americký investigatívec. Vrátil krajine hrdosť

Americký investigatívny novinár Steven Lee Myers v životopise Nový cár: Vzostup a vláda Vladimira Putina píše, že dlhoročný ruský prezident chodil rád do kina. Učarovali mu totiž filmy o sovietskych agentoch, ktorí za druhej svetovej vojny nasadzovali život v boji s nacizmom. Tieto príbehy ho vraj dokonca uchvátili natoľko, že sa rozhodol stať agentom a obhajovať svoju vlasť podobne ako filmoví hrdinovia.

Agentom KGB sa nakoniec skutočne stal, vyslali ho do východného Nemecka – do Drážďan, kde prežil aj revolúciu. Niektorí životopisci hovoria, že hrozil streľbou do demonštrantov, aby uchránil tajné dokumenty KGB v Drážďanoch, iní však tvrdia, že na tieto vyhrážky nedošlo. Steven Lee Myers poznamenáva, že Putin sa cítil sklamaný režimom, ktorému oddane slúžil, ale v časoch krízy v roku 1989 sa nedočkal podpory a jasných inštrukcií.

Po revolúcii sa vrátil do Ruska a pôsobil v Petrohrade, kde spolupracoval okrem iného s Dmitrijom Medvedevom, neskorším premiérom Ruskej federácie a prezidentom v čase, keď Putin ukončil svoje prvé dva mandáty a tretíkrát už kandidovať nemohol. V tých rokoch sa s Dmitrijom Medvedevom prehodili a stal sa načas premiérom. Postupne sa však prepracoval až do moskovského Kremľa.

Dmitrij Medvedev

Dmitrij Medvedev Zdroj: SITA

V 90. rokoch vládnuci Boris Jeľcin si jedného dňa vybral Putina za svojho nástupcu. Keď sa Putin stal prezidentom, okrem iného určil za ruskú hymnu starú sovietsku, všetkým dobre známu melódiu, ale s inými slovami.

Predovšetkým však Rusom vrátil hrdosť. Občania Ruskej federácie mali pocit, že v 90. rokoch bola ich krajina rozkradnutá a prepadla sa do priepasti korupcie. Putin Rusom sľúbil návrat k veľkosti a odvtedy na tom pracuje. Rusi veria, že sa im s Putinom žije lepšie, než sa im žilo za Borisa Jeľcina. Preto ho tiež volia.

Podľa servera Info.cz je Putin v Rusku veľmi populárny, aj keď sám odmieta, že by si budoval nejaký kult osobnosti. V ruských mestách si však môžete kúpiť tričká s Putinom a o Putinovi sa spievajú aj piesne. Myers k tomu dodáva, že Putin nenecháva nič na náhodu a upevňuje svoju popularitu kontrolou televízií.

Celé video nájdete na webe Info.cz.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 06:49 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img