sobota, 16 januára, 2021
-2.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Zaznelo z Kiskovej kancelárie: Pripečený Blaha je ruský trol, ktorý popiera zločiny...

Zaznelo z Kiskovej kancelárie: Pripečený Blaha je ruský trol, ktorý popiera zločiny komunizmu. Tú reakciu si viete predstaviť…

Poradca prezidenta Andreja Kisku Rado Baťo sa na sociálnej sieti Facebook pustil do vládnej strany Smer-SD. Konkrétne do predsedu vlády Petra Pellegriniho a poslanca Ľuboša Blahu.

„Smer vedie hybridnú dezinformačnú vojnu proti vlastnej krajine systematicky a dlhodobo. Nedajme sa pomýliť tým, že dnes má táto vojna tvár pripečeného Blahu a bezobsažného Pellegriniho,“ napísal Baťo, ktorý okrem iného píše aj prejavy prezidenta Kisku.

 

Baťo: Ruský trol a popierač zločinov komunizmu

Baťo pritom už viackrát skritizoval predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu. Pred pár dňami dokonca zdieľal blog Samuela Marca, ktorý podal na Blahu trestné oznámenie za to, že je podľa neho extrémista.

„Len si zopakujme, že krajina, v ktorej je ruský trol a popierač zločinov komunizmu šéfom eurovýboru národného parlamentu, neberie samú seba vážne,“ myslí si Baťo.

Zdroj: Facebook / Rado Baťo

Prezidentov poradca dokonca zdieľal aj článok Michala Havrana, v ktorom tvrdo kritizuje Mariána Kuffu, ktorý podľa neho „pôsobí ako vyšinutý metafyzický predátor“ a ktorý patrí do cirkusu. Havran navyše porovnáva Kuffu s Blahom, čo cituje aj Baťo: „Jeho reči sú rovnako toxické a hlúpe ako u sektárov, kompromitujú veriacich a tento Blaha slovenského katolicizmu utvrdzuje svojich poslucháčov v iracionálnom vnímaní sveta, udržiava ich v zovretí teroru a úzkosti, pripravuje ich na blízky koniec.“ Viac sme o tom písali TU.

Zdroj: Facebook / Rado Baťo

Blaha: Nechcem vedieť, v akom zúfalom mentálnom stave je prezident

Na Baťovu kritiku zareagoval na sociálnej sieti aj samotný Blaha, ktorý tvrdí, že ho najskôr nepoznal a musel si ho vygoogliť. „Nemá dokončenú školu, nenapísal žiadne knihy, v politike neznamená nič to je v poriadku, ak sa niekto nehrá na pravicového intelektuála. Lenže Baťo sa naňho hrá. A čo je úplne perfektné je poradcom prezidenta Kisku. Predtým bol poradcom Radičovej. Zaujímalo by ma, čo im radí? Ako nedokončiť školu? Alebo ako urážať ženy? Alebo ako predstierať, že ste intelektuál, aj keď ste nikdy nič intelektuálne nevyprodukovali? Toto je škandál, že takíto prázdni ľudia radia slovenským pravicovým politikom. Ono tak potom aj slovenská liberálna pravica vyzerá,“ zareagoval Blaha.

Baťov status je podľa Blahu „vizitkou Prezidentského paláca a nenávistnej paranoidnej atmosféry, aká v ňom panuje“. „Milý pán Baťo, všetky tie reči o hybridných vojnách, ruských agentoch a zlých Putinoch sú len dôkazom, že jednoducho neviete diskutovať. Ak narazíte na argument, ktorý vybočuje z vašej neoliberálnej ideológie, okamžite to musí byť svetové sprisahanie na čele s Putinom a Ficom. A najnovšie aj s Blahom a Pellegrinim. Nedokážete akceptovať iný názor a nedokážete sa s ním inteligentne vyrovnať. Ostáva sa vyhovárať na ´hybridné vojny´, ´dezinformácie´, ´extrémizmus´,“ pokračuje poslanec.

„A pritom by stačilo dokončiť si školu a normálne argumentovať. Lebo takto len šírite nenávisť a ste hanbou liberalizmu, hanbou pravice. A keďže vy ste tu ten ´intelektuál´ a Kiska je ten, ktorému ako ´intelektuál´ radíte, potom ani nechcem vedieť, v akom zúfalom mentálnom stave je prezident, ak je na tom ešte horšie ako Vy. Čistá katastrofa,“ dodal.

Vy nevidíte, akú hanbu Kiska robí alebo mu to rovno radíte?

Blaha zároveň skritizoval aj samotného Kisku a jeho prejavy, ktoré číta. „Nič ´pripečenejšie´ a ´bezobsažnejšie´, ako sú prejavy vášho šéfa nikdy nezočilo svetlo sveta. Však váš milovaný boss, ktorému robíte podržtašku, dokola číta iba tie isté frázy, marketingové floskule a prázdne slogany. Jediné, čo je v jeho prejavoch autentické, to sú jeho patetické povzdychy. Nič viac. Vy to nevidíte, akú hanbu robí prezidentskému úradu? Alebo mu to rovno radíte? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že keď váš vodca náhodou niečo povie bez papiera, tak to pomotá  ako keď hovoril, že obchod musí stáť nad ľudskými právami. Ja som teda nikdy nič pripečenejšie nepočul. Vy áno?“ pýta sa Baťa Blaha.

„Prepáčte, ak sa vy vyjadrujete o ústavných činiteľoch ako o ´mimozemšťanoch´, ´pripečených´ či ´bláznoch´, tak si, preboha, aspoň uvedomte, že pracujete pre daňového podvodníka, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou spáchal volebný podvod a ošklbal o pozemok nevinného človeka. Alebo aj to je ´hybridná vojna´? Aj za to môže Putin? Neviem, čo je pripečenejšie ako to, že robíte pre človeka, ktorý šíri nenávisť proti Rusku, hlása militarizáciu a zbrojenie,“ adresuje aj ďalej svoje slová smerácky poslanec Kiskovmu poradcovi, ktorý podľa neho šíri americkú hybridnú vojnu a dezinformácie.

Ľuboš Blaha končí svoj status tým, že Kiska sa zjavne obklopil ľuďmi bez vzdelania, morálky a úcty k človeku. „Uvedomujete si vôbec, pán Baťo, že robíte užitočného idiota americkým zbrojárom? Že šírite vojnové myslenie? Prepáčte, ale ak naozaj robíte poradcu Kiskovi, vážený pán Baťo, veľa vecí to vysvetľuje. Aj úroveň jeho prejavov. Aj jeho štvavý politický štýl, ktorým rozdeľuje krajinu a vnáša medzi ľudí svár. Kiska sa zjavne obklopil ľuďmi bez vzdelania, morálky a úcty k človeku. A tak aj pôsobí na svojom poste. Zmätene, nemorálne a arogantne. Ako jeho slaboduchý poradca,“ uzavrel smerák, pričom dodal, že už o Baťovi nechce nikdy nič počuť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 08:46 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky