Michal Havran: Kuffa je vyšinutý predátor. V parlamente to držal fašistom ako miništrant a patrí do cirkusu

29. 6. 2018 10:15

Dajte ho do cirkusu. Pôsobí ako vyšinutý metafyzický predátor. Aj takéto slová zazneli na známeho kňaza Mariána Kuffu, ktorého tvrdo skritizoval Michal Havran. A dôvod? Kuffova podpora kotlebovského návrhu zákona na sprísnenie interrupcií.

Michal Havran: Kuffa je vyšinutý predátor. V parlamente to držal fašistom ako miništrant a patrí do cirkusu
Foto: Facebook, Michal Havran
Popis: Michal Havran
reklama

Publicista Michal Havran tvrdo kritizuje Mariána Kuffu za jeho podporu návrhu o sprísnení interrupcií z dielne ĽSNS. Vo svojom príspevku v denníku Sme o ňom ironicky hovorí, že chce pomáhať a je autentický dobrý človek, „pretože kto z nás by si zobral na dvor feťákov a pomáhal im. Veď nikto iný to vlastne nerobí, len on, naša Matka Tereza, obklopený neborákmi a žobrákmi“.

Podľa Havrana nie je správanie Kuffu kresťanstvom. „Kuffa skončil už predtým, svojimi apokalyptickými blábolmi o Turkoch na poníkoch v Istanbulskom dohovore a ešte predtým hlúposťami o genderovej diktatúre a potom, keď prišiel v sukni s bábikou z Dráčika preoblečenou za nejaký pohanský totem a v parlamente to držal fašistom ako miništrant. Tak to zase nie,“ píše spisovateľ.

Havran: Vyšinutý metafyzický predátor

„Toto sú psychotické interpretácie textov človeka, ktorý text nečítal a nepoznal, napriek tomu sa stal ikonou autentického katolicizmu. V skutočnosti pôsobí ako vyšinutý metafyzický predátor, ktorý nenávidí svet, nenávidí ľudské spoločenstvo, štylizuje sa do polohy Jána Krstiteľa a každý deň vyvoláva v mnohých veriacich ľuďoch pocit, že to, čo hovorí, nie je viera našich spoločenstiev a našich farností, ale šialená póza potulného kazateľa z konca renesancie pripravujúca ľudí na skorý Kristov návrat,“ dodáva s tým, že Kuffa používa jazyk náboženského teroru.

Havran dokonca porovnáva Kuffu s poslancom Ľubošom Blahom. „Jeho reči sú rovnako toxické a hlúpe ako u sektárov, kompromitujú veriacich a tento Blaha slovenského katolicizmu utvrdzuje svojich poslucháčov v iracionálnom vnímaní sveta, udržiava ich v zovretí teroru a úzkosti, pripravuje ich na blízky koniec.“

Publicista si zároveň myslí, že by mal niekto preveriť prácu Mariána Kuffu s bezdomovcami, pretože podľa neho „podozrenie, že Kuffa zneužíva sociálnu mizériu a závislosti svojich klientov na to, aby im vymýval mozog nezmyslami, ktorých devastačné účinky na myseľ sú rovnaké ako alkoholizmus a drogy“.

Kuffovo pôsobenie podľa Havrana znemožňuje akúkoľvek diskusiu o postavení nielen LGBT, ale aj žien, mužov a detí.

Dajte ho do cirkusu, vyzýva publicista

„Jeho spojenie s fašistami je obklopené hnedým smradom a Ježiško by mu za to naložil. To, že ho už vtedy jeho zamestnávateľ nepoučil, žiaľ, udržiava časť verejnosti v predstave, že katolicizmus je už u nás taký, že nikdy nevytvoril priestor pre nespochybniteľnú a kultivovanú príčetnosť, že prelátom vyhovujú čo najdebilnejší veriaci s čo najdebilnejším panteónom bôžikov, bábik a fakieľ, že je to iba nočné predstavenie pre slabomyseľných,“ kritizuje Havran.

Podľa Havrana by mal Kuffa dostať pomoc a nie priestor na šírenie poverčivosti a modlárstva. „Kuffa je vaša hanba, dajte ho do cirkusu alebo ku Gorduličovi do stand upu, aspoň vám zarobí nejaké love, lebo zatiaľ vám zarába iba na veľký malér, keď budete z ničoho nič konfrontovaní s légiami kuffianov, ktorí si budú myslieť, že Kristus vstal z mŕtvych, aby mohli držať hračky z Dráčika kindernacistom a tvrdiť, že ste veriacimi kresťanmi. No určite. Nikdy v živote,“ uzavrel Michal Havran.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Už zajtra budú Slováci rozhodovať o novej vláde. Ako sme volili v minulých voľbách?  Prinášame prehľad

11:29 Už zajtra budú Slováci rozhodovať o novej vláde. Ako sme volili v minulých voľbách? Prinášame prehľad

Voľby do Národnej rady (NR) SR sa budú konať v sobotu 29. februára 2020. Pôjde o v poradí ôsme voľby…