A potom sa nečudujme, že svet stmavne. Markéta Šichtařová krúti hlavou nad najnovším pokrokovým hnutím, ktoré chce zakazovať ľuďom potomkov

  0
  Markéta Šichtařová, ekonómka a riaditeľka spoločnosti Next Finance s.r.o. (Autor: archív)

  Antinatalisti sú presvedčení, že planéta je preľudnená a oni Zemi prospejú, keď nebudú mať deti. Podľa Šichtařovej je to hlúposť. Antinatalisti podľa jej názoru len sebecky žijú na úkor druhých ľudí. Deti iných ľudí budú raz prispievať na dôchodky a zdravotné poistenie starnúcich bezdetných osôb.

  Lenže to vraj nie je jediná slabina v úvahe antinatalistov. Šichtařovej pripadá zaujímavé, že s týmto nápadom prichádzajú obyvatelia Západu, ktorí tak či tak vymierajú. V Afrike alebo v arabskom svete, kde sa rodí naozaj veľa detí, s takýmto nápadom nikto neprichádza. Skôr či neskôr podľa ekonómky dôjde k tomu, že svet „stmavne“.

  „Vymierame. Aj veľa iných národov vymiera. Je to definičný znak bohatých spoločností. Či už sa nám to páči alebo nie, nie je vôbec rasistické povedať, že skôr či neskôr planéta stmavne. To je skrátka len holé konštatovanie faktu, že počet obyvateľov na planéte vzrastie o polovicu, ale počet bielych Európanov do roku 2050 klesne o päť percent (môžeme len dúfať, že Európu nestretne rovnaký osud ako južnú Afriku, kde sú belosi na indexe; majú prísť bez náhrady o pôdu a časom aj o všetok majetok – podobne, ako to robili Nemci v tridsiatych rokoch židom),“ napísala Šichtařová na blogu iDnes.cz.

  Ľudia si s plnšou planétou nejako poradia. Pokrok postupuje, ľudia vynaliezajú nové spôsoby, ako získať energiu a podobne. Cesta obmedzovania pôrodnosti vraj nie je tou najlepšou cestou. Človek sa má, rovnako ako každý živočích, množiť.
      
  Pravda, nájdeme mnoho ľudí, ktorí deti nemajú. Napríklad preto, že ich mať nemôžu. Ale tí potom často túžia zanechať niečo pre budúcnosť iným spôsobom.

  „Práve bezdetní nezvykle často riadia vlády. Či už v minulosti Hitler, alebo Beneš, prípadne dnes Merkelová, britská premiérka Mayová, škótska premiérka Sturgeonová, francúzsky prezident Macron, holandský premiér Rutte alebo šéf európskej komisie Juncker. Len náhoda? Možno. Niekedy sa predsa stane, že ľudia nemôžu mať deti, aj keď chcú. Akurát že v politike je ich akosi veľká koncentrácia. Štatisticky nezodpovedá neplodnosti. Skôr naznačuje nejaké psychické pnutie. Koniec koncov je známym faktom, že koncentrácia psychopatov v politike je takisto nadpriemerná. Skoro sa potom s trochou nadsádzky zdá, že sa antinatalisti v politike premnožili a v súlade s osobným presvedčením vedú svoje národy k vymretiu. Každú chvíľu predsa politici rinčia zbraňami,“ konštatovala Šichtařová.

  Sprava Angela Merkelová, Theresa Mayová a Emmanuel Macron

  Sprava Angela Merkelová, Theresa Mayová a Emmanuel Macron Zdroj: TASR

  Celý text nájdete na webe iDnes.cz.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu