piatok, 26 februára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Výročie vpádu vojsk do Československa pripomína pošliapanie slobody, hovorí predseda Konferencie biskupov...

Výročie vpádu vojsk do Československa pripomína pošliapanie slobody, hovorí predseda Konferencie biskupov Slovenska Zvolenský

“Spomienka na komunistickú propagandu, ktorá okupáciu vyhlásila za pomoc a útlak za normalizáciu, je varovaním, aby sme sa ani v našej súčasnosti nenechali oklamať,” uviedol Zvolenský. Nastavovanie krivých zrkadiel, prekrúcanie dejín a bagatelizovanie zločinov podľa jeho slov poškodzuje slobodu aj správny úsudok. 

“Odvaha tých, ktorí sa v auguste 1968 vzopreli, nech nám pripomenie hodnotu našej nezávislosti. Ich utrpenie nech nám nedovolí nechať sa manipulovať cudzími záujmami z ktorejkoľvek strany,” povedal predseda KBS. Ako ďalej doplnil, v súčasnosti má spoločnosť možnosť kráčať vlastnou cestou. “Cirkev, ktorá je jej súčasťou, je vďačná za obnovu náboženskej slobody. Svojím úsilím chce prispievať k tomu, aby si ľudia zachovali vonkajšiu i vnútornú slobodu a aby za nijakých okolností nestratili nádej,” dodal Zvolenský.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 Úmrtí 6,859 Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 26. februára 2021 - 10:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky