Homofób a konšpirátor, polepili po bilbordoch Jána Mrvu. Kandidát na primátora Bratislavy pre PL.sk prezradil, kto je podľa neho za tým

  0
  Antikampaň na kandidáta na primátora Bratislavy Jána Mrvu v metskej časti Nové Mesto (Autor: OS)

  Na Mrvove billbordy niekto nalepil slová homofób a konšpirátor. Zrejme ide o reakciu na jeho nedávne výroky, ktorými komentoval status poslankyne za Ružinov Lucie Štasselovej. Mrva vo svojich komentároch obvinil z podvodu organizátorov iniciatívy Za slušné Slovensko, lebo vstúpili do politiky a naznačil, že ich financuje Progresívne Slovensko. 

  „Opakujem, od začiatku som si myslel, že to organizujú len decká aj napriek tomu, čo mi hovorilo okolie. Nakoniec mali pravdu tí, čo mi hovorili, že ide o projekt Progresívneho Slovenska. Dôkaz je iba ich konanie, nič iné, ale plné námestia nebudú, lebo ich prekukli mnohí,“ uviedol na sociálnej sieti.

  Mrva v minulosti komentoval aj homosexuálov, ktorí sú podľa neho promiskuitní. Dištancoval sa aj od svetoznámeho umelca Andyho Warhola, ktorý žil homosexuálnym životom. „Ja sa k nemu nehlásim, po tom, čo som si o ňom prečítal, ma tento umelec nezaujíma. Nikto nechce plynové komory, len si myslím, že homosexuáli nemajú mať právnu formu spolužitia. Nech si žijú ´na hromádce´ aj viacerí, keďže sú veľmi promiskuitní,“ napísal.

  Autor: Facebook / Martin Poliačik

  Mrva: Kto sa ma bojí?

  Mrva novú vlnu antikampane už riešil na polícii. „Ide o systematický útok s cieľom zdiskreditovať a pošpiniť moje dobré meno pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami. Dnešným dňom podávam trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, pričom sa domnievam, že za útokmi na moju osobu sú finančné skupiny a developeri,“ ozrejmil pre ParlamentnéListy.sk.

  Dodal pritom, že práve tieto skupiny sa majú najviac báť jeho možného zvolenia a reálnej zmeny vo vedení mesta, a preto sa podľa Mrvu neboja vykonávať takéto praktiky. Zároveň chce spraviť Bratislavu mestom pre ľudí, a nie pre záujmy finančných skupín a developerov.

  „Slovensko je roky rozkrádané finančnými skupinami napojenými na politické strany. Ich drzosť dosiahla už takú úroveň, že došlo k vražde dvoch mladých nevinných ľudí, ktorí si želali slušný a spravodlivý štát,“ konštatoval. Ako ďalej dodal, bol veľmi sklamaný zrušením protestov, ktoré organizovala iniciatíva Za slušné Slovensko a ktorých sa zúčastňoval, pričom vtedy nevolil vplyvom rozrušenia najsprávnejšie slová.

  „Každopádne by som chcel vyzvať ľudí, aby sa nedali znechutiť týmito mediálnymi hrami. Pravda je na našej strane a tieto útoky ma utvrdzujú, že sme na dobrej ceste za lepšou Bratislavou bez finančných skupín,“ uzavrel Mrva.

  Podobný prípad sa stal v júli tohto roku, keď sa po Bratislave objavili bannery s textom Homoši preč z Bratislavy. Ján Mrva – prvý katolícky primátor. Vtedy zdieľal rovnaký názor, že sa niekto bojí konca finančných skupín a developerov v hlavnom meste.

  V tom čase sa k celej veci vyjadril aj nezaradený poslanec Martin Poliačik, podľa ktorého je Mrva náboženský fundamentalista, ktorý ma na konte množstvo neprijateľných výrokov. „Treba mu o hlavu obúchavať jeho vlastné slová, nie dobre mierenú manipuláciu,“ napísal s tým, že do príspevku zdieľal aj niektoré Mrvove výroky na adresu homosexuálov.

  - Reklama -