štvrtok, 2 decembra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaIslamský štát chce v vraj Strednej Ázii vytvoriť oporné body pre kalifát

Islamský štát chce v vraj Strednej Ázii vytvoriť oporné body pre kalifát

Stalo sa tak v rámci stretnutia najvyšších predstaviteľov protiteroristických subdivízií bezpečnostných a špeciálnych služieb krajín SNŠ, ktoré sa koná v Kirgizsku v rámci cvičenia Issyk-kuľ – Antiteror 2018.

Podľa Novikova sa islamisti v stredoázijskom regióne v záujme uskutočnenia svojho cieľa pokúšajú aktivovať tamojšie “spiace džamáaty (bunky)”.

Podpredseda kirgizskej vlády Ženiš Razakov poznamenal, že teroristické hrozby v Strednej Ázii a krajinách SNŠ sa zintenzívňujú a majú dlhodobý charakter. Za obzvlášť znepokojujúcu označil skutočnosť, že teroristi sa snažia preniknúť do regiónu zo severu Afganistanu s cieľom destabilizovať situáciu v Strednej Ázii.

Ešte v júni námestník riaditeľa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Igor Sirotkin upozornil, že IS napriek stratám, ktoré utrpel v iných častiach sveta, zostáva vážnou hrozbou.

Riaditeľ ruského Ústavu pre strategické plánovanie Alexandr Gusev konštatoval, že “chápadlá IS” siahajú do celej oblasti Stredného východu a Strednej Ázie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 697,471 +7,853 Dnes Úmrtí 14,606 +103 Dnes Uzdravení 571,321 Infikovaných 111,544 Last updated: 2. decembra 2021 - 14:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img