utorok, 29 novembra, 2022
2.4 C
Bratislava
ÚvodArénaTak takáto hádka tu pre Kočnera ešte nebola! Glváč klame. Dnes si...

Tak takáto hádka tu pre Kočnera ešte nebola! Glváč klame. Dnes si ako Pilát umýva ruky, spustil Matovič. Advokát diabla, reaguje smerák

„Dnes sa každý tvári, že Kočnera pomaly nepozná, pritom veľká časť parlamentu si s ním tyká a myslím tým najmä poslancov vládnej koalície. Doteraz si pamätám, ako nás pred rokom s kolegom Kubinom ako právnikov pozvali na rokovanie poslaneckého grémia, keď sa rokovalo o zrušení Mečiarových amnestií. SNS mala požiadavku, že musí byť zrušená aj milosť Michala Kováča mladšieho v kauze starého Technopolu. Povedali sme dobre, ale potom nech sa zruší aj milosť, ktorá bola udelená všetkým štyrom alebo piatim obvineným v kauze Technopolu – vrátane Kočneram,“ povedal pre Denník N Daniel Lipšic.

Spor pre zrušenie amnestie Kočnerovi

Ten zároveň ukázal prstom na podpredsedu parlamentu Martina Glváča. „Prvý, ktorý vyskočil a skoro prerazil strop rokovacej miestnosti, bol pán Glváč, že to nie je možné tak urobiť, veď ani nevieme, či to bol ten istý skutok. Ja som mal rozhodnutia o milosti a samozrejme, že išlo o ten istý skutok. Michal Kováč mladší nebol ani ten, ktorý niesol najvyšší diel viny. Pre Smer to bolo úplne neprijateľné,“ dodal bývalý exminister vnútra s tým, že to chápe tak, že Smer potreboval Kočnera chrániť.

Parlament nakoniec zrušil iba tú milosť, ktorú prezident Kováč udelil v kauze Technopol svojmu synovi a ponechal v platnosti milosti pre ďalších štyroch obvinených, vrátane Kočnera.

Martin Glváč však slová Lipšica odmieta. „Pán Lipšic by si mal osviežiť pamäť a neprispôsobovať si realitu podľa vlastných potrieb a bežiacich mediálno-diskreditačných hier. Vystúpenie, v ktorom sa dôrazne upozorňovalo, že predmetom je zrušenie Mečiarových amnestií, pričom nemáme žiadny register milostí, preto nevieme, koľko a v akých prípadoch boli udelené, ani nevieme, či tieto prípady súvisia a z toho dôvodu si nie je istý, či je vôbec správne a možné podmieňovať zrušenie amnestií, zrušením milosti v iných prípadoch (kauza Technopol), mal totiž doktor Kresák a nie ja (dokonca sa neho ani nepodobám), ako sa to snaží podsúvať „nezávislý“ pán Lipšic,“ napísal na sociálnej sieti Glváč.

Zdroj: Facebook/ Martin Glváč

Matovič: Glaváč klame

Lipšica si nakoniec zastal aj líder OĽaNO Igor Matovič, podľa ktorého Glváč klame. „Dnes si ako Pilát umýva ruky a tvrdí, že on nebránil Kočnera pri rokovaniach o amnestiách. Klame,“ reaguje Matovič.

„Osobne som bol na spoločných rokovaniach všetkých strán a Glváč dôrazne a opakovane hovoril v mene Smeru (vtedy predseda klubu), že v žiadnom prípade nebudú súhlasiť so zrušením amnestií voči ďalším ľuďom okrem Kováča mladšieho. Medzi tými inými ľuďmi bol totiž Kočner, dlhoročný osobný to priateľ samotného Glváča. Všetci sme to tam vedeli a dnes to Glváč ako malý chlapec zapiera. Hrdina,“ dodal opozičný poslanec.

Advokát diabla

Glváč dokonca na margo Matovičovho tvrdenia spomína aj Desatoro. „Odkaz pre advokátovho diabla Matoviča: Lož má krátke nohy. 8. Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu. Našim cieľom bolo zrušiť právne čo najčistejšie “mečiarove” amnestie a nie “kováčove” milosti /mimochodom to nenavrhovala opozícia, ale Andrej Danko/! Tak isto nebolo vtedy našim cieľom riešiť premlčanie činu, keď Matovičova babka, podľa poslanca asi ukradla jeho účtovníctvo na svoju povalu,“ uzavrel smerácky poslanec.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -