piatok, 15 októbra, 2021
13.5 C
Bratislava
ÚvodArénaFúúúj, idiot. Takých mrzutých europoslancov ste ešte nevideli. A nakoniec ich dorazil...

Fúúúj, idiot. Takých mrzutých europoslancov ste ešte nevideli. A nakoniec ich dorazil Nigel Farage

Ako sa to začalo? Predseda Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov v EP a nemecký politik Udo Bullman tvrdil, že pravicový nacionalizmus chce podrývať Európsku úniu. Europoslanec z Európskych konzervatívcov a reformistov Syed Kamall na to reagoval, že nacisti boli nacionálni socialisti. Vyhlásil: „Je to odroda socializmu. Nič si nenahovárajme, je to ľavicová ideológia, chcú rovnaké veci ako vy.“ Na tvárach socialistov bolo vidieť, že sa jeho vyhlásením cítia urazení, a zaznelo aj slovo idiot. „Nemáte radi pravdu, že?“ pokračoval ešte europoslanec. Podľa Guya Verhofstadta boli jeho slová „urážkou pre všetkých sociálnych demokratov, ktorí proti nacizmu bojovali a zomreli v koncentračných táboroch“.

Po tejto potýčke Antonio Tajani označil komunizmus a nacizmus za „ohavné a ničivé režimy“ a doplnil: „Vďakabohu, že tieto diktatúry vďaka Európskej únii zmizli.“ Nigel Farage sa pri týchto výrokoch zrejme neudržal a začal sa hlasno smiať. To sa Tajaniho dotklo, pretože Faregovi povedal, že by mal rešpektovať názory iných, a obvinil ho, že keď nerešpektuje názory iných, tak chce návrat diktatúry. „Mali by ste rešpektovať iné názory, aj keď s nimi nesúhlasíte. Smiech je posledné útočisko hlúpych,“ povedal europoslancovi za euroskeptický UKIP.

Antonio Tajani

Antonio Tajani. Zdroj: TASR

Farage si nenechal ujsť reakciu na Tajaniho výroky, z ktorých niektoré boli podľa jeho slov osobnými urážkami. „Možno máte problém so sebaovládaním. Ja budem osobné útoky ignorovať,“ začal. „Ale máme tu dnes ráno trochu problémy s históriou. Pán Tajani, tvrdiť, že Európska únia priniesla pád nacizmu a sovietskeho komunizmu, nie je len smiešne. Je to aj nevďačné a urážajúce voči Spojeným štátom americkým, ktoré priniesli mnoho obetí, aby mohla byť v dvadsiatom storočí Európa dvakrát oslobodená, a trochu aj k Spojenému kráľovstvu, ako môže tridsaťtisíc mŕtvych v Taliansku dosvedčiť,“ povedal na Tajaniho adresu. Zakončil: „Tvrďte si o Európskej únii, čo chcete, ale neprepisujte históriu.“

Tajani trval na tom, že bude mať posledné slovo, a pripomenul britskému euroskeptikovi, že podľa neho sa komunizmus skončil, keď sa niekoľko východoeurópskych krajín pridalo k Európskej únii. A doplnil, že vďaka Európskej únii je v Európe už 70 rokov mier, takže by si Farage mal dávať pozor na to, ako vykladá históriu.

Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 15. októbra 2021 - 18:46 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img