Fico sa pustil do Kisku: To, čo napísal, je veľké svinstvo. Predseda Smeru sa vyjadril aj k Maďaričovi

  0
  Predseda Smeru Robert Fico (Autor: Facebook/ Robert Fico)

  On už dávno odišiel a teraz urobil iba formálny akt. Vzdal sa funkcie ministra kultúry a podpredsedu strany a v mnohých prípadoch buď nehlasoval s vládnou koalíciou, alebo hlasoval inak. Čakali sme, že tento formálny krok príde. Nemá to však žiaden vplyv na fungovanie koalície, keďže hlasovania Mareka Maďariča spočívali v tom, že buď nebol na hlasovaní, respektíve hlasoval inak,” povedal Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii. Maďaričovi poďakoval za spoluprácu a zaželal mu všetko najlepšie.

  Maďarič vo štvrtok informoval, že odchádza zo Smeru-SD aj z vládnej koalície. V parlamente bude pôsobiť ako nezávislý poslanec. Informoval o tom jeho poslanecký asistent Jozef Bednár. Strana Smer-SD bude mať po Maďaričovom odchode v poslaneckom klube 48 členov, SNS 15 a Most-Híd 13. Trojkoalícia sa tak bude opierať o tesnú väčšinu 76 hlasov.

  Komunálne voľby

  Rovnako sa Fico vyjadril aj na tému blížiacich sa komunálnych volieb. Podľa bývalého premiéra spolupráca medzi vládou, bratislavským magistrátom a primátorom Ivom Nesrovnalom funguje, preto nemá význam, aby v hlavnom meste došlo k prepriahaniu koní. Oceňujem spoluprácu magistrátu a primátora s vládou. So súčasným primátorom sa nám veľa podarilo,” povedal Fico s tým, že v novembrových komunálnych voľbách budú opäť dominantným fenoménom nezávislí kandidáti. Smer chce svoje pozície obhájiť, chceme dosiahnuť slušný výsledok,” avizoval.
  Na margo prezidentských volieb Fico potvrdil, že strana predstaví svojho kandidáta na prelome novembra a decembra.

  Kauza Gorila

  Na brífingu dostal expremiér otázku týkajúcu sa jeho údajného vypovedania v kauze Gorila. Na túto informáciu povedal, že v danej kauze bol na Úrade špeciálnej prokuratúry vypovedať ešte na prelome mája a júna v roku 2017. Dodal, že údajný spis Slovenskej informačnej služby Gorila je o tom, ako sa za druhej vlády Mikuláša Dzurindu kradlo a privatizovali sa Slovenské elektrárne. Či bol v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici, ako sa píše v údajnom spise, neodpovedal. Je to kauza druhej Dzurindovej vlády. Kde bol vtedy Robert Fico? Sedel v opozícii. Predtým som nebol nikdy v žiadnej vláde a nemám absolútne nič s privatizáciou Slovenských elektrární. Neotravujte ma s Coca-Colou,“ dodal.

  Kritika Kisku

  Prezident Andrej Kiska si mal v marci tohto roku  od Slovenskej informačnej služby vypýtať spis týkajúci sa mafie na východnom Slovensku o podvodoch, ktoré sa robia. Ten ho mal utvrdiť, že talianska mafia, o ktorej písal aj zavraždený Ján Kuciak, siaha až na najvyššie miesta v štáte.  Daný dokument ho podľa jeho slov šokoval, pretože obsahoval niekoľko zaujímavých faktov.

  „Rok po roku za posledných možno takmer 10 rokov informácie, ako sa dejú podvody s agrodotáciami a pozemkami na Slovensku. Boli tam konkrétne mená najmä z východného Slovenska, talianske aj slovenské, konkrétne sumy peňazí, konkrétne názvy firiem, ktoré sú podozrivé z obrovských podvodov. Hovoríme o desiatkach miliónov eur, ktoré boli neoprávnene vyplácané, z ktorých časť končila vo vrecku konkrétnych ľudí. Boli tam napísané prepojenia, kto, kde a s kým sa na týchto aktivitách podieľal. A výsledok? Nič. Ticho. Žiadne zatýkanie, žiadna masívna aktivita polície,“ dodal.

  V tejto súvislosti sa vyjadril aj premiér Peter Pellegrini. Ten na výjazdovom rokovaní vlády v Kežmarku uviedol, že prezident zavádza, pretože ide o súbor 12 správ, ktoré sa datujú od roku 2000, ale nikde nie je presne uvedené, že hovoria o prepojení mafie na najvyššie miesta štátu. Týmto spôsobom chce interpretovať, respektíve dezinterpretovať daných dvanásť čiastkových správ, ktoré dostal od SIS. Mrzí ma to z dôvodu, že prezidentove vyjadrenia opäť vrhajú nedobré svetlo na Slovensko. Na to som si už od prezidenta Kisku zvykol, pretože ten na našu krajinu nič dobré nepovie a všade, kde môže, tak sa vyjadruje takýmto štýlom,” uviedol kriticky.

  V tejto súvislosti sa do prezidenta pustil aj Robert Fico. „Mrzí nás to a musíme sa ohradiť. Kiska týmito klamstvami len poškodzuje SR. Je to od Kisku veľké svinstvo, ako škodí SR,“ uviedol. V tejto súvislosti svoj názor vyjadril aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Ten pokladá celú vec za výmysel prezidenta a tvrdí, že taký spis vôbec neexistuje.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu