Exkotlebovec mal dostať od svojich spolustraníkov facku. Psychicky sa zosypal, reaguje Uhrík

  0
  Poslanci za ĽSNS Ján Mora, Marián Kotleba a Peter Krupa počas rokovania 31. schôdze NR SR. (Autor: TASR)

  Podľa informácií TV Markíza poslanec v trestnom oznámení, ktoré podal na NAKA, hovorí o vyhrážkach a facke. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR pravosť trestného oznámenia potvrdilo.

  V trestnom oznámení má byť napísané, že dvaja z poslancov ĽSNS údajne vyvíjali nátlak na Kolesára. Zároveň sa mu mali vyhrážať, aby odišiel z parlamentu a uvoľnil mandát. Navyše na neho mal jeden z členov aj fyzicky zaútočiť, pričom padla facka.

  „Takéto obvinenia pána Kolesára sú absolútne nezmysly. Očividne sa psychicky zosypal,“ reagoval Milan Uhrík.

  Samotný Kolesár sa ku svojmu trestnému oznámeniu vyjadrovať verejne nechcel. Podrobnosti neposkytla ani polícia.

  Najneaktívnejší poslanec

  Dôvodom spomínanej kritiky Kolesára zo strany ĽSNS bolo, že patril k najneaktívnejším poslancom klubu, ako aj parlamentu. „Za celé volebné obdobie nepodal žiadnu interpeláciu a ani jeden pozmeňujúci návrh. Podpísal sa iba pod jeden zákon. Naši členovia a sympatizanti na východe, odkiaľ pochádzal, sa už dlhšie pýtali na jeho aktivity. Ťažko sa nám argumentovalo a presviedčalo, že je prínosom nášho klubu,” vysvetlil podpredseda poslaneckého klubu ĽSNS Martin Beluský.

  Kolesár dostal podľa Beluského niekoľko úloh, aby sa jeho aktivita zlepšila. „Poslanec odignoroval zasadnutie poslaneckého klubu, ktoré sme mali minulý týždeň, bez toho, aby sa riadne ospravedlnil,” dodal Beluský s tým, že Kolesár svoj odchod oznámil formou listu.

  Beluský ho tiež vyzval na vzdanie sa mandátu poslanca Národnej rady SR. V poslaneckom klube ĽSNS po odchode Kolesára ostáva 13 poslancov.

  - Reklama -