streda, 30 novembra, 2022
1 C
Bratislava
ÚvodArénaClintonová otočila. Konzervatívci mali s migráciou pravdu. Potrebujeme reformy, nie otvorené hranice,...

Clintonová otočila. Konzervatívci mali s migráciou pravdu. Potrebujeme reformy, nie otvorené hranice, priznáva

„Myslím, že Európa potrebuje uchopiť migráciu pevne do rúk, aby zabránila narastajúcej hrozbe zo strany populistov extrémnej pravice,“ vyjadrila sa americká politička Hillary Clintonová pre britský denník The Guardian. Obdivujem veľmi veľkorysý a súcitný prístup, ktorý prijali najmä lídri ako Angela Merkelová, ale myslím si, že je férové povedať, že Európa už si splnila svoju úlohu a teraz musí poslať veľmi jasný odkaz, že nebude môcť naďalej pokračovať v poskytovaní útočiska a podpory,“ myslí si Clintonová.

Vo svojich názoroch tak niekdajšia kandidátka na americkú prezidentku významne otočila. Práve podpora Merkelovej prístupu otvorených hraníc totiž prispela k porážke Clintonovej v boji o Biely dom. Aby si však nikto nemyslel, že sa politička obracia smerom k politike svojho bývalého súpera, súčasného prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý od začiatku vystupuje proti migrácii, adresovala Clintonová na jeho adresu spŕšku kritiky, v ktorej mu vyčítala rasizmus a bigotné postoje.

V každom prípade však politička názorovo badateľne otočila práve smerom k Trumpovmu zmýšľaniu. Reakcia na seba nenechala dlho čakať a Clintonová si za svoje vyjadrenie pre britský portál vyslúžila kritiku zo strany viacerých akademikov či advokátov za práva imigrantov. Jej vyjadrenie je v ostrom rozpore s politikou, ktorú doteraz razila, ako aj s jej doterajším pozitívnym prístupom k migrantom.

Prostredníctvom sociálnej siete politička dokonca po rozhovore pre britský denník spresnila, že reforma je podľa jej názoru potrebná na oboch stranách Atlantiku a teda aj v Spojených štátoch. „Potrebujeme reformu na oboch stranách Atlantiku, nie otvorené hranice,“ napísala. 

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -