utorok, 19 októbra, 2021
3.7 C
Bratislava
ÚvodArénaTrump nechtiac odhalil identitu a polohu amerických elitných vojakov v Iraku

Trump nechtiac odhalil identitu a polohu amerických elitných vojakov v Iraku

Trump ako hlavný veliteľ ozbrojených síl Spojených štátov má však právomoc informácie týkajúce sa polohy elitných tímov odtajniť, hoci tváre vojakov bývajú na oficiálnych fotografiách a videozáznamoch kvôli ochrane ich identity rozmazané. Šéf Bieleho domu prišiel do Iraku deň po Vianociach, čeliac kritike za to, že nenavštevuje amerických vojakov nasadených v zahraničí, pripomína denník The Guardian. Jeho návšteva bola obostretá tajomstvom, pričom novinári, ktorí ho sprevádzali, museli súhlasiť, že nezverejnia detaily o jeho ceste, až kým prezident nedokončí príhovor približne 100 vojakom.

Trump zverejnil daný videozáznam priamo z paluby prezidentského špeciálu Air Force One po tom, ako opustil iracký vzdušný priestor. Návšteva sa uskutočnila na leteckej základni al-Asad západne od Bagdadu. Trump vojakom poďakoval za výsledky, ktoré dosiahli v boji proti extrémistickej organizácii Islamský štát (IS).

Išlo o prvú cestu Trumpa do vojnovej zóny, dopĺňa stanica BBC. Prezidenta sprevádzala prvá dáma Melania Trumpová. V Iraku zostáva stále viac než 5000 amerických vojakov, ktorí tam vedú výcvik miestnych síl.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 08:03 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img