Dva roky Donaldovej show. Liberálov to dovádza k totálnej frustrácii, píše komentátor

  0
  Donald Trump (Autor: TASR)

  „Prezidentovanie niekdajšej televíznej celebrity má napokon k nejakému kúsku z obrazoviek v podstate neďaleko. Kedysi by sme siahli po dramatickej, zahĺbanej, utáranej a aj u nás populárnej sérii West Wing pomenovanej podľa západného krídla budovy na Pennsylvania Avenue 1600, kde okrem Oválnej pracovne majú kancelárie najbližší členovia administratívy. Dnes je však omnoho viac v kurze akčno-thrillerový House of Cards so svojím antihrdinom, kde sa napriek úkladom, sprisahaniam a dejovým zvratom neustále zdá, že všetko za chvíľu spadne ako titulný domček z karát,“ uviedol Klesla.

  Pripomenul, že americká vláda zažíva historicky najdlhší shutdown, vyostruje sa obchodná vojna s Čínou a prezidenta ohrozujú vyšetrovania hriechov a možných konšpirácií. „Navyše vieme, že producenti americkej ústavy objednali ako vždy len štyri série. A ako je v brandži zvykom, o ďalších štyroch rozhodne popularita a sledovanosť. To najlepšie na nás teda ešte len čaká v nasledujúcich dvoch sezónach,“ dodal Klesla s tým, že ďalšie dva roky budú v znamení ekonomiky.

  „Uplynulé dve sezóny sa demokrati, liberáli a vlastne skoro všetci, ktorí sa na Donaldovu show jednoducho nemôžu dívať, upínali k vyšetrovaniu jeho napojenia na Rusko a Vladimira Putina. Problém je, že aj napriek niekoľkým veľmi vážnym obvineniam a odsúdeniam lobistu Paula Manaforta neprišiel zatiaľ zvláštny vyšetrovateľ Robert Mueller s konkrétnym dôkazom usvedčujúcim osobne samotného prezidenta. V USA možno hlavu štátu odvolať za prečin spáchaný v úrade, nie pred nástupom do neho. Nixon spáchal Watergate ako prezident a Clinton ako prezident klamal pod prísahou. Trump by musel pod ťarchou dôkazov odstúpiť sám – alebo by sa k nemu museli otočiť chrbtom šokovaní voliči a podporovatelia,“ uzavrel Klesla.

  Robert Mueller

  Robert Mueller  Zdroj: TASR

  Pôvodný text nájdete na webe Lidovky.cz.

  - Reklama -