nedeľa, 13 júna, 2021
18.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Čaplovič o Sulíkovi a Mistríkovi: Jeden chce ľudí systematicky kádrovať, ďalší sa...

Čaplovič o Sulíkovi a Mistríkovi: Jeden chce ľudí systematicky kádrovať, ďalší sa presadzuje len cez kádrovanie

Poslanec za Smer vo svojom statuse konštatuje, že budúci prezident, ktorý vzíde z marcových volieb, by mal spoločnosť spájať a nie rozdeľovať. Vyjadrenie Richarda Sulíka, v ktorom sa naváža do Maroša Šefčoviča, ho neprekvapilo, najmä nie slová o tom, že kandidát nežije na Slovensku a nemá tak kontakt s reálnou slovenskou politikou.

„Veru, povedal to Richard Sulík, ktorý je už jedno volebné obdobie poslancom v Bruseli, politik rôznych tvárí a protirečivých vyjadrení. Prirodzene, vychvaľuje svojho kandidáta na prezidenta Roberta Mistríka, bývalého člena strany SaS, aký je to skvelý človek a politik, ako pomáha Slovensku, čo všetko urobil pre Slovensko,“ napísal kriticky na adresu šéfa liberálov. Následne sa pustil aj do samotného Roberta Mistríka, na margo ktorého napísal, že je síce vedec a zrejme aj trochu podnikateľ, ale určite nie je politik, keďže zbabelo zdupkal od liberálov, keď prehrali voľby v roku 2012.

Kádrovanie

Následne napísal, že Maroš Šefčovič má právo uchádzať sa o prezidentské kreslo ako všetci ostatní, napriek tomu, že žije v zahraničí a reprezentuje našu krajinu. Poukázal na skutočnosť, že aj Tomáš Garrigue Masaryk dlhodobo žil v zahraničí, pričom politiku vtedajšieho Rakúsko-Uhorska poznal iba sprostredkovane, no podľa jeho slov bol dobrým prezidentom a oporou Česko-Slovenska. Sulíka skritizoval, že ľudí chce naďalej systematicky kádrovať.

„Napokon, terajší kandidát SaS, vedec a podnikateľ Robert Mistrík, sa tiež hlava-nehlava presadzuje len cez kádrovanie svojich protikandidátov a samoľúbo o sebe vyhlasuje, že je najlepší kandidát pravice,“ uviedol Čaplovič. Znovu pripomenul, že ide o funkciu, do ktorej sa môže prihlásiť každý občan Slovenska, ktorý splní stanovené podmienky, pričom prezidenta do funkcie zvolia voliči vo voľbách, nie však kádrujúci politici a novinári.

Na záver dodal, že prezidentská funkcia nie je ani o kádrovaní, ani o bojoch medzi ľavicou a pravicou, ale o charaktere a schopnostiach. Rovnako nie je ani o kádrovaní či rozdeľovaní našej, podľa Čaploviča už dostatočne rozdelenej spoločnosti, ale je o schopnosti spájať. „Rozdeľovania spoločnosti sme si v prezidentskom úrade za posledných päť rokov užili dosť, teraz je úlohou budúceho prezidenta ľudí nekádrovať, ale spájať a najmä byť medzinárodne i doma uznávanou osobnosťou,“ uzavrel.

Reprofoto: Facebook / Dušan Čaplovič

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -