Nástupkyňa Merkelovej pohrozila Orbánovi: Môže prísť koniec!

  0
  Annegret Krampová-Karrenbauerová (Autor: TASR)

  V máji tohto roka sa uskutočnia voľby do Európskeho parlamentu. Predvolebné kampane jednotlivých strán začínajú naberať na obrátkach. Inak to nie je ani v Maďarsku, kde sa o ďalší volebný úspech usiluje vládna strana Fidesz Viktora Orbána. Na predvolebných plagátoch strana útočí na EÚ a tvrdí, že sa chystá zavedenie víz pre migrantov a povinné kvóty na prijímanie utečencov. Informujú o tom sobotňajšie Lidové noviny. Európska komisia tvrdenia Orbánovej strany odmietla a označila ich za nepravdivé.

  Lenže Orbán zašiel ešte ďalej. Na predvolebných plagátoch jeho strany je zachytený aj končiaci predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, ktorému americký miliardár George Soros našepkáva rady. A tento plagát sa ani trochu nepáči viacerým politikom z Európskej ľudovej strany. Predovšetkým nemeckí politici z CDU/CSU začínajú od Orbána dávať ruky preč. Donedávna nad ním pritom držali ochrannú ruku ako nad politikom, ktorý odmieta prijímať migrantov. Predovšetkým bavorská CSU sa preto Orbána zastávala, aj keď na EÚ útočil už v minulosti. Lenže tentoraz možno zašiel až príliš ďaleko.

  Viktor Orbán

  Viktor Orbán  Zdroj: TASR

  „Predsedníčka kresťanských demokratov (CDU) Annegret Krampová-Karrenbauerová pohrozila ukončením pravidelného dialógu jej strany s Fideszom,“ napísal denník.

  „Máme starosť. Bavorsko a CSU mali vždy dobré vzťahy s Maďarskom, ale najnovšie vyjadrenia Viktora Orbána sú neprijateľné,“ uviedol predseda Kresťansko-sociálnej únie Bavorska Markus Söder.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu