Akcia proti Orbánovi: pre Maďarsko je zase rozruch v EÚ

  0
  Viktor Orbán (Autor: TASR)

  Maďarský premiér so svojou stranou Fidesz rozbehol predvolebnú kampaň pred voľbami do Európskeho parlamentu na plné obrátky. Na predvolebných plagátoch okrem iného tvrdí, že súčasnému predsedovi Európskej komisie Jeanovi-Claudovi Junckerovi radí americký miliardár maďarského pôvodu George Soros a osnujú spolu plány, ako umiestniť do Európy migrantov. Členovia Európskej komisie, ktorú Juncker vedie, sa síce dôrazne ohradili, že to nie je pravda, ale z ulíc maďarských miest plagáty nezmizli.

  Teraz Chorvátska roľnícka strana pre Orbána odchádza z Európskej ľudovej strany. Nechce mať nič spoločné s jeho politikou šírenia nenávisti. Informuje o tom server nemeckého magazína Spiegel. Chorvátska roľnícka strana upozorňuje, že podnikatelia blízki Orbánovi ovládli v Chorvátsku časť mediálneho trhu a práve cez novozískané médiá teraz v spoločnosti šíria nenávisť.

  Ostrej kritike je pre Orbána vystavený aj kandidát na budúceho predsedu Európskej komisie, konzervatívny politik Manfred Weber. Nešetrí ho predovšetkým jeho ľavicový protikandidát Frans Timmermans, ktorý sa na Orbánove myšlienky díva ako na nebezpečnú infekciu, ktorá môže nakaziť celú Európsku ľudovú stranu. „Chcem varovať celú Európsku ľudovú stranu aj pána Webera. Hrozí vám infekcia,“ povedal.

  Frans Timmermans

  Frans Timmermans  Zdroj: TASR

  Holandský politik Frans Timmermans je podpredsedom končiacej Junckerovej Komisie.

  EPP síce Orbána kritizuje, ale jeho Fidesz sa zatiaľ nechystá vylúčiť zo svojich radov.

  Celý článok si môžete v nemčine prečítať TU.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu