Český rozhlas si pozval spisovateľku Pekárkovú z Londýna: Žiadne no-go zóny tam nie sú, to je nezmysel. Pána Kurasa považujem za totálneho „píp“

  0
  Londýnsky Big Ben (Autor: SITA)

  Na úvod prezradila, ako sa dostala ku spisovateľstvu. „Myslím si, že som lenivá… Ono ma to baví, takže ja sa vyhýbam poctivej práci,“ poznamenala s úsmevom. A moderátorku tým rozosmiala. A nebol to jediný moment, keď moderátorku dobre pobavila. Úsmev na tvári jej vyčarovala aj hláška Pekárkovej k faktu, že precestovala veľký kus sveta. „Síce hovoril nejaký pán ,pošli vola okolo sveta, volom zostane‘, ale ja som nezačala, teda pevne dúfam, ako vôl, ba ani ako krava, takže si myslím, že patrím k tým ľuďom, ktorí sú skutočne schopní sa poučiť z toho, že žijú v cudzích krajinách,“ uviedla dáma.

  A čo sa naučila? Naučila sa žiť dobre, žiť tak, aby nezničila svet a azda po nej zostalo aj niečo kladné.

  Pár slov povedala aj k brexitu. Známy jej kamarátky sa vraj bojí, že po odchode Veľkej Británie z EÚ pomaly nepotečie ani voda z kohútika. „On: ,Prosím ťa, nakupuj rôzne konzervy, nech nie sú všetky jedného druhu, pozri sa vždy, akú to má trvanlivosť, aby to nejaký čas vydržalo, bohvie, ako to bude, a hlavne vodu, nebude voda. Nebude elektrika, a tak nebude vodáreň čerpať vodu, takže musíme mať niekoľko stoviek litrov pitnej vody‘,“ opisovala spisovateľka pocity jedného z Londýnčanov.

  Osobne sa drží nádeje, že by Briti mohli v EÚ zostať, hoci ľudia už podľa nej stratili prehľad, čo všetko sa okolo brexitu deje. „Mám nádej, že možno tí Briti skutočne prehryznú tú hanbu a povedia: Dobre, tak teda my neodídeme. Mám pocit, že vlastne väčšina ľudí, nehovorím, že im vidím do hlavy, ale mám už jednoducho pocit, že aj tá Theresa Mayová, keby to mohla zvrátiť a keby sa to nemuselo diať, tak že aj ona by si oddýchla,“ podotkla dáma.

  Krútila hlavou nad tým, čo predvádza vládnuca Konzervatívna strana, ktorá je rozvadená. „Možno tam vezmú nejaké zázračné dieťa, ktoré to vyrieši. Oni asi stále dúfajú, že sa to takto nejako stane,“ zaznelo z úst spisovateľky. Ak by mala konzervatívcom niečo sama odporučiť, má jasno v tom, čo by to bolo. „Pravdepodobne by mali postaviť na niekoľko týždňov na pranier nešťastného Camerona, ktorý to vlastne všetko spískal,“ kritizovala spisovateľka bývalého predsedu vlády, ktorý referendum o odchode z EÚ vypísal.

  David Cameron

  David Cameron  Zdroj: SITA

  Reč bola aj o tvrdení, že v Londýne existujú tzv. no-go zóny. Dáma navštívila viacero londýnskych štvrtí a na žiadne no-go zóny nenarazila. Ak spisovateľ Benjamin Kuras žijúci v Británii tvrdí, že tieto no-go zóny existujú, ona si o tom myslí svoje. „To je práve úplný nezmysel. Bohužiaľ, Benjamina Kurasa považujem za totálneho…“ chcela sa rázne vysloviť Pekárková. Poslucháči sa však nedozvedeli, za čo Kurasa považuje, pretože sa ozvalo len dlhé hlasné pípnutie. „V Londýne jednoducho nič také naozaj, naozaj, naozaj nie je… V Londýne naozaj, naozaj nie,“ zdôrazňovala spisovateľka.

  Celú reláciu nájdete na webe ČRo.

  - Reklama -