pondelok, 18 októbra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaMatovič je za spájanie strán. Má jasno v tom, ako by to...

Matovič je za spájanie strán. Má jasno v tom, ako by to malo fungovať

Matovič to uviedol to na pondelkovej tlačovej konferencii k výsledkom volieb do Európskeho parlamentu. “Dokázali pri nízkej účasti nabudiť viac svojich voličov, nič viac, nič menej,” uviedol.

Kiska by mal osloviť najmä súčasných nevoličov

Líder OĽaNO uznal, že strany mali v niektorých veciach lepšiu kampaň, je však podľa neho bežné, že nové strany vzbudia väčší záujem voličov. 

Zdôraznil tiež, že vznikajúca strana Andreja Kisku, ktorú PS a Spolu vyzvali na spoluprácu, by mala osloviť najmä súčasných nevoličov. Nepovedal, či by malo s týmito stranami záujem spolupracovať aj hnutie OĽaNO.

Pollák chce zastupovať všetkých, nielen Rómov

Matovič v tejto súvislosti upozornil na to, že sčítané percentá strán Smer-SD, SNS, Most-Híd a ĽSNS sa príliš nelíšia od súčtu percent týchto strán v predchádzajúcich eurovoľbách.

“Skupina ľudí, ktorá volí tieto strany, ktoré by nemali byť súčasťou alternatívy po budúcich voľbách, je taká istá. Je to len preskupenie v rámci nich, súboj nie je vyhratý,” konštatoval Matovič.

Zároveň vyzdvihol, že sa do europarlamentu dostal Róm Peter Pollák. Podľa Matoviča je to silný signál smerom do EÚ, ale aj smerom k Slovákom, ktorí “trpia len preto, lebo si dovolili narodiť sa ako Rómovia”.

FOTO TASR: Na snímke vľavo predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a vpravo novozvolený poslanec Európskeho parlamentu Peter Pollák.

Pollák zdôraznil, že chce v EP zastupovať nielen záujmy Rómov, ale celého Slovenska. Svoj úspech zároveň považuje za jasný odkaz, že Slovensko nie je rasistickou a fašistickou krajinou.

Venovať sa chce najmä znižovaniu regionálnych rozdielov a prevencii šírenia strachu.

Matovič chce novodobú SDK

Akékoľvek spájanie politických subjektov považuje hnutie OĽaNO za prospešné. Podľa predsedu hnutia Igora Matoviča sú otvorení rokovaniam “s kýmkoľvek z dobrej strany brehu”.

“OĽaNO považuje akékoľvek spájanie len a len za prospešné, a preto opakovane ponúka spoluprácu aj menším stranám, kde by potenciálne hrozil prepad hlasov ich voličov,” povedal Matovič.

Opakovane hovorí o nutnosti vytvorenia novodobej SDK, ktorá zabezpečí, aby sa spojili tí, ktorým na očiste Slovenska úprimne záleží.

Matovič poukázal aj na to, že hnutie sa už v minulosti viackrát spájalo s menšími subjektmi. Rovnako pripomenul spojenie viacerých strán v komunálnych voľbách a spoluprácu v prezidentských voľbách.

O spolupráci politických subjektov hovoril v pondelok predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban a líder Spolu Miroslav Beblavý. Vyzvali prezidenta Andreja Kisku, aby s nimi spolupracoval pred parlamentnými voľbami.

“Myslím si, že s osudom Slovenska netreba hazardovať,” povedal Beblavý. Dosluhujúci prezident Kiska, ktorý zakladá vlastnú politickú stranu, rovnako vidí potrebu spolupráce. Spojiť by sa však podľa neho nemali len tri politické subjekty.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 18. októbra 2021 - 01:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img