V Smere sa žiadna vzbura nedeje, zhodli sa krajskí šéfovia strany

  0
  Na archívnej snímke z decembra 2017 zľava podpredseda strany SMER-SD Richard Raši, predseda strany Robert Fico a podpredseda Juraj Blanár. (Autor: TASR)

  Strana deklaruje, že nikdy nebránila svojim členom vyjadrovať sa k aktuálnej politickej situácii na Slovensku alebo vo vnútri strany.

  “Ako predsedovia krajských organizácií sme vždy presadzovali otvorenú diskusiu vo vnútri strany a nie posielanie si odkazov cez médiá. Predovšetkým si myslíme, že akékoľvek politické vyjadrenia by nikdy nemali byť motivované vlastnými nenaplnenými ambíciami niektorých členov strany,” uviedli krajskí predsedovia vo svojom stanovisku.

  Tí popierajú dezinterpretáciu niektorých médií, že v Smere-SD sa deje vzbura. V strane chcú diskutovať aj o výsledku v eurovoľbách a každý člen podľa krajských predsedov môže vyjadriť demokraticky svoj názor.

  “Veríme, že sa na sneme bude riešiť okrem personálnych otázok hlavne program. Za 20 rokov sme ukázali, že máme výsledky, vďaka ktorým sme trikrát zostavili vládu,” skonštatovali.

  Ôsmy krajský predseda strany bude mať, podľa jeho straníckych kolegov, možnosť vyjadriť svoj postoj k vzniknutej situácii po zasadnutí vlády.

  Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií a vyzývajú Petra Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany.

  Výzvu nespokojní členovia Smeru-SD zaslali predsedníctvu listom. Pellegrini v reakcii uviedol, že víta výzvu na diskusiu o budúcnosti strany, no privítal by, ak by sa realizovala v jej vnútri.

  O personálnych otázkach je podľa neho predčasné hovoriť, je však dôležité rozhodnúť o obsahu politiky Smeru-SD.

  Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) víta výzvu na diskusiu o budúcnosti strany, ktorú iniciovali členovia strany z Košického kraja. Povedal to v stredu pred rokovaním vlády. Privítal by, ak by sa diskutovalo vo vnútri strany, iniciatívu však chápe.

  O personálnych otázkach je podľa neho ešte predčasné hovoriť. Situácia v Smere-SD je podľa jeho podpredsedu Petra Žigu neobvyklá, nemala by sa však riešiť v médiách a na verejnosti.

  Potvrdil tiež slová premiéra, že si strana musí ujasniť svoje hodnoty.

  - Reklama -