pondelok, 8 marca, 2021
2 C
Bratislava
Úvod Aréna Tunisko: Lodi so 75 migrantmi po takmer troch týždňoch povolili zakotviť

Tunisko: Lodi so 75 migrantmi po takmer troch týždňoch povolili zakotviť

Tuniské úrady po týždňoch čakania napokon povolili lodi Maridive 601 zakotviť v prístave Džardžís ležiacom na juhu Tuniska. Migrantom, medzi ktorými bolo 64 Bangladéšanov, deväť Egypťanov, jeden Maročan a jeden Sudánec, zároveň umožnili vystúpiť na pevninu. 

Medzinároná organizácia pre migráciu (IOM) rozhodnutie tuniských orgánov privítala a prisľúbila, že sa o migrantov postará. Zároveň vyjadrila ochotu zariadiť návrat do vlasti tým, ktorí o to prejavia záujem. 

Egyptský remorkér Maridive 601 zachránil migrantov pred pobrežím južného Tuniska koncom mája. Na plavbu cez Stredozemné more vyrazili z Líbye, odkiaľ na nebezpečnú cestu vydáva veľká časť subsaharských Afričanov snažiacich sa dostať do Európy po mori.

Kapitán remorkéra okamžite žiadal tuniské úrady o naliehavé povolenie o vstup do prístavu Džardžís, ktoré však bolo udelené až teraz. Na palube sa nachádzalo viacero chorých osôb. 

Od začiatku tohto roka zahynulo v Stredozemnom mori už najmenej 555 ľudí, ktorí sa pokúšali preplaviť sa na lodiach do Európy, uvádza IOM. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 Úmrtí 7,836 Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 8. marca 2021 - 10:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky