pondelok, 25 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Lajčák odovzdal v Skopje šeky na podporu humanitárnych projektov

Lajčák odovzdal v Skopje šeky na podporu humanitárnych projektov

Program Stavanie mostov v rehabilitačnom ústave podporuje spoločné aktivity študentov z viacerých etnických a sociálnych komunít.

“Tento projekt pre mňa predstavuje prinajmenšom tri veľmi dôležité veci — integráciu a inklúziu, nádej na budúcnosť a inšpiráciu pre iných,” povedal Lajčák v príhovore k študentom.

Zdôraznil pritom angažovanosť OBSE v projekte. “Ako minister zahraničných vecí Slovenska som tiež hrdý, že projekt podporuje aj moja krajina,” dodal.

Na slovenskom veľvyslanectve v Skopje potom odovzdal dva symbolické šeky v hodnote 10.000 eur na podporu vzdelávacích aktivít súvisiacich s kaňonom Matka neďaleko Skopje a miestnou botanickou záhradou.

Lajčák následne odcestoval do Sarajeva, kde má v stredu večer a vo štvrtok na programe stretnutia s poprednými predstaviteľmi Bosny a Hercegoviny, vrátane členov kolektívneho predsedníctva krajiny Milorada Dodika, Željka Komšiča a Šefika Džaferoviča. Stretne sa aj s lídrami viacerých politických strán, zástupcami medzinárodnej komunity, pracovníkmi misie OBSE a tiež so zástupcami miestnych mimovládnych organizácií.

Aj v Bosne a Hercegovine odovzdá humanitárnu pomoc, najmä pre rodiny migrantov s deťmi v Unsko-sanskom kantóne. Vo štvrtok večer odletí do kosovskej metropoly Priština.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 23:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky