utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Trump navštívi Poľsko ešte v tomto roku

Trump navštívi Poľsko ešte v tomto roku

Trump podľa jeho slov jednoznačne chce navštíviť Varšavu “pred koncom tohto roka, aby sa uskutočnil celý program návštevy, ktorý bol naplánovaný na 2. septembra”, povedal podľa agentúry PAP.

Poľská strana už pre obdobie nadchádzajúcich troch mesiacov navrhla niekoľko termínov návštev.

Americký prezident Trump vo štvrtok v Bielom dome oznámil, že kvôli hurikánu Dorian – aktuálne štvrtej kategórie -, blížiacemu sa k juhovýchodnému pobrežiu USA, odložil svoju trojdňovú návštevu Poľska, na ktorú mal pricestovať v nedeľu.

Na návšteve, ktorej hlavným bodom je účasť na spomienkových podujatiach pri príležitosti 80. výročia začiatku druhej svetovej vojny, bude Spojené štáty zastupovať viceprezident Mike Pence.

Pence sa ďalej v pondelok za americkú stranu zúčastní na bilaterálnom rokovaní o otázkach vzájomných poľsko-amerických vzťahoch, dodala DPA.

Prezident podľa správy agentúry AFP dodal, že s touto zmenou telefonicky oboznámil svojho poľského partnera Andrzeja Dudu. 

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -