pondelok, 26 júla, 2021
19.8 C
Bratislava
Úvod Aréna K žiadnemu brexitu nikdy nedôjde, napísal náš europoslanec. V statuse to vysvetľuje...

K žiadnemu brexitu nikdy nedôjde, napísal náš europoslanec. V statuse to vysvetľuje takto

Robert Hajšel, ktorý je v súčasnosti vo frakcii S&D (Socialisti a demokrati), pôsobil dlhé roky ako novinár v Bruseli, v roku 2005 sa stal riaditeľom Kancelárie Európskeho parlamentu.  

„Britský premiér Boris Johnson, ktorého iní citovali, že radšej zomrie, akoby sa brexit nemal uskutočniť, prehral v noci v britskej snemovni viacero bitiek a aj ustúpil,“ hodnotí aktuálne dianie vo Veľkej Británii europoslanec.

Dnes je podľa neho jasné, že ak Johnson do 19. októbra nedosiahne novú – pre britský parlament prijateľnú – dohodu o brexite (čo isto nedosiahne), bude musieť požiadať o ďalší odklad, uvažuje Hajšel.

Zdroj: Facebook/Robert Hajšel

„Dohoda, ktorú britská vláda vyjednala s EÚ, je totiž pre britský parlament neprijateľná. V noci prijatý zákon o znemožnení brexitu bez dohody (neriadeného odchodu z EÚ) musí síce ešte podporiť aj horná snemovňa, myslím si však, že sa žiadneho divokého brexitu počas sviatku Všetkých svätých  obávať nemusíme,“ hodnotí znalec diania v Európskom parlamente.

Strašenie hroziacim rýchlym zavedením hraničných kontrol, nedostatkom potravín a liekov a vyhadzovaním nebritských študentov a pracovníkov je tak podľa Hajšela úplne neopodstatnené.

Boris Johnson Zdroj: TASR

„Neubránim sa ani prehlbovaniu môjho stáleho pocitu, ktorý som nadobudol ešte pred vyhlásením referenda v júli 2016, že k žiadnemu brexitu nikdy nedôjde a ak niekedy áno, tak vtedy bude Európska únia vyzerať inak ako teraz,“ uzatvára Robert Hajšel vo svojom statuse na facebooku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,348 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,384 Infikovaných 430 Last updated: 26. júla 2021 - 07:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -