pondelok, 1 marca, 2021
2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Tóth ´vyhnal´ verejnosť z pojednávania, Kočnera sa pýtali na Haščáka, Fica aj...

Tóth ´vyhnal´ verejnosť z pojednávania, Kočnera sa pýtali na Haščáka, Fica aj opičku

Verejnosť bola vylúčená z dôvodu, že Tóth vystupuje ako svedok vo viacerých kauzách, ktoré sú ešte vyšetrované. “Súd má v spise skutočnosti, že Peter Tóth vo viacerých konaniach vystupuje ako svedok,” uviedol predseda senátu.

Tóth deklaroval na svojom webe, že na súde dosvedčí, že sa viacero osôb podieľalo na antedatovaní údajných zmeniek.

Peter Tóth prichádza vypovedať. Zdroj: TASR

Obhajoba žiadala, aby bol výsluch svedka odložený na ďalší deň z dôvodu dlhého času pojednávania. V Ústave na výkon väzby Bratislava sa v pondelok pojednáva približne od 9.00 h.

Kočnerova verzia sa zhoduje s výpoveďami Ruska

Dnes na pojednávaní vypovedal aj Marián Kočner.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta sa obžalovaného Kočnera pýtal na to, či žiadal vo väzbe pomoc od Roberta Fica, Roberta Kaliňáka alebo špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

„Ja nepotrebujem pomoc nikoho,” reagoval obžalovaný na údajné motáky, ktoré im mal posielať so žiadosťou o pomoc. Potvrdil, že o zmenkách komunikoval so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

Verzia Mariana Kočnera sa vo veľa veciach zhoduje s júlovými výpoveďami Pavla Ruska. Ten taktiež tvrdil, že počas sporu s Gamatexom hrozil prechod licencie televízie Markíza.

Taktiež ako príklad uvádzal prechod licencie VTV, ktorú vtedy získal dnes už zavraždený mafián Peter Steinhübel. Podľa Kočnera to dohadoval taktiež nebohý advokát Ernest Valko.

Deti mu vraj chodli domov s plačom

Obžalovaný opakovane uvádzal, že od medializácie incidentu v Markíze trpel sporom celé dva roky. Jeho deti údajne chodili domov s plačom a média ho mali vykreslovať ako kriminálnika.

Keď sa ho prokurátor opýtal, prečo počas tých dvoch rokov (od roku 1998 do roku 2000) spor nevyriešil predajom Gamatexu niekoľkým z možných spomínaných kupcov, uviedol, že nikto nechcel kúpiť spoločnosť, ktorá nemá doriešené právne spory.

K Threeme sa vyjadriť odmietol

Prokurátor ÚŠP sa tiež pýtal na to, či niekoho označoval Kočner v Threeme ako opička.

“Nebudem sa vyjadrovať k žiadnym veciam, ktoré údajne pochádzajú z komunikácie, ktorá dodnes nie je nijakým spôsobom znalecky dokázaná. Ja tvrdím, že je nezákonným dôkazom,” reagoval obžalovaný.

Na otázku, či mu pomáhal Norbert Bödör lustrovať niektoré osoby, skonštatoval, že Bödör nemá spôsob, ako by niečo také urobil.

Vo veci komunikácie so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom v prípade sporu o zmenky Kočner potvrdil, že s ním komunikoval. Odmietol však špecifikovať, o čom, a navrhol ho predvolať ako svedka.

Daňovi niekedy zaplatil kávu

Prokurátor sa ho tiež pýtal, či platil alebo podporoval nejakým spôsobom niektoré z médií, aby pozitívne informovali o kauze. „Konkrétne pána Daňa“, doplnil, na čo Kočner uviedol, že aktivistovi Martinovi Daňovi niekedy zaplatil kávu.

Posledná otázka smerovala na to, či prispieva na bežné živobytie obžalovaného exriaditeľa Markízy Pavla Ruska. To Kočner odmieta rovnako ako aj otázku, či mu platí obhajobu.

Kočnera sa pýtali aj na redaktorku Sobotovičovú

Výpoveď Kočnera po krátkej prestávke pokračovala otázkami jeho obhajcov. Tí sa ho na úvod spýtali, či pozná Ninu Sobotovičovú.

Momentálne je redaktorkou denníka Sme a ako študentka žurnalistiky robila aj s Kočnerom rozhovor do bakalárskej práce o kauze Gamatex. Podľa slov obhajcov ju žiada predvolať prokurátor Šanta.

Kočner tvrdí, že v jej zverejnenom rozhovore uviedla vyjadrenia, ktoré nezodpovedali ich stretnutiu.

Obžalovaní Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora „po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov“.

Kočner je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Silvie Volzovej.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 01:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky