nedeľa, 24 januára, 2021
0.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Toto vraj v Kočnerovej výpovedi nesedí: Markíza takto spochybňuje jeho tvrdenia o...

Toto vraj v Kočnerovej výpovedi nesedí: Markíza takto spochybňuje jeho tvrdenia o Valkovi

Malo sa tak udiať počas výpovede vo veci vraždy nebohého advokáta.

„Súčasne vo vzťahu k licencii a Gamatexu uviedol, že Valko mu povedal, že vzhľadom na to, že je členom licenčnej rady, nie je vhodné, aby sa vyjadroval,“ uviedla na súde Tandlich. To je podľa nej v priamom rozpore s výpoveďou Kočnera.

Ten uviedol, že konflikt záujmov Valka vzhľadom na to, že mal radiť aj Marianovi Kočnerovi a Štefanovi Aghovi a zároveň byť členom licenčnej rady, „neriešil“.

Na snímke Štefan Ágh medzi verejnosťou počas hlavného pojednávania  v kauze falšovania zmeniek 9. septembra 2019. Zdroj: TASR

Podľa Tandlich sa Kočner snaží nebohého právnika inkriminovať a dokresliť tak „legendu o vymyslených zmenkách“.

V otázke skúmania zmeniek znaleckým dokazovaním uviedol Kočner ako jeden z dôkazov jeho neviny fakt, že dal k dispozícii súdu zmenky na skúmanie.

To by podľa neho inak neurobil, keďže by sa sám inkriminoval.

Marian Kočner počas hlavného pojednávania. Zdroj TASR

Podľa Tandlich sa však obžalovaný „dva roky aktívne bránil za súčinnosti súdu, aby takéto skúmanie bolo vykonané chemickou analýzou“. Kočner tak poskytol zmenky na skúmanie až po uplynutí lehoty na ich skúmanie.

V Justičnom paláci padla taktiež otázka na podmienky vyplatenia zmeniek, keďže sa na predmetných zmenkách nenachádzajú. Tie mali byť podľa obžalovaného tri.

Licenčná rada neodníme Markíze licenciu, licencia bude predĺžená o 12 rokov a prevádzajúcu licenciu bude vlastniť jedna firma. Na otázku obhajoby Markízy, kde sa táto dohoda mala nachádzať, uviedol obžalovaný, že to bola ústna dohoda.

Predmetné zmenky boli zo spoločnosti Kočnera a Agha. Inkasný servis prevedené na zahraničnú firmu Midas. Toto postúpenie nebolo podľa Kočnera odplatné. Obhajobe televízie však odmietol povedať, aký bol jeho vzťah k tejto firme.

Odkazoval pritom na obchodné tajomstvo. Na súde v pondelok vo večerných hodinách vypovedal bývalý novinár a niekdajší šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth.

Svedok Peter Tóth počas hlavného pojednávania v kauze falšovania zmeniek. Zdroj: TASR

Na jeho výpoveď bola verejnosť vylúčená z dôvodu, že svedčí vo viacerých trestných veciach, ktoré sú stále vyšetrované. Senát tak vyjadril pochybnosti nad tým, že by počas jeho výpovede neunikli omylom informácie.

Peter Tóth svedčí okrem kauzy televíznych zmeniek proti Marianovi Kočnerovi aj vo veci vraždy Jána Kuciaka. Z tej je Kočner obvinený.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 Úmrtí 3,965 Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 24. januára 2021 - 10:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky