pondelok, 2 augusta, 2021
23.6 C
Bratislava
ÚvodArénaV Nemecku opäť vyčíňajú imigranti. Český poslanec k tomu má tvrdé poznámky

V Nemecku opäť vyčíňajú imigranti. Český poslanec k tomu má tvrdé poznámky

Nemecko v nedávnom čase zažilo hneď dvojité trampoty so Sýrčanmi. Ako informuje server Novinky.cz, 23-ročný Murat M. bol údajne zadržaný v piatok pred Novou synagógou na berlínskej Oranienburger Straße. Bol ozbrojený nožom, ktorý odmietal aj napriek výzvam ochranky položiť. Následne bol spacifikovaný slzným sprejom. Muž údajne mumlal tradičnú arabskú frázu „Alah je veľký“ a „Fuck Israel“.

Ale polícia ho vraj prepustila, pretože nemala dostatočný dôvod na zadržanie. Zistila, že Sýrčan narodený v Damasku má povolenie na pobyt od 13. júna 2017 do 12. decembra 2020. Proti jeho prepusteniu sa už ohradila nemecká židovská organizácia.

Ďalší a vážnejší incident je z Limburgu, ktorý sa nachádza v blízkosti Frankfurtu. V pondelok večer sa údajne 32-ročný Sýrčan zmocnil kamiónu a nabúral do ôsmich áut. Zranených bolo podľa nemeckých médií 9 ľudí, z toho jeden ťažko, ostatní ľahko. Polícii bol vraj Sýrčan známy pre drogové delikty a násilie, vodič kamiónu uviedol, že ho migrant násilím vytiahol z vozidla. Ale podľa úradov vraj nemal väzby na salafistov ani ďalších extrémistov.

Zadržaný Sýrčan sa údajne narodil v roku 1987 a v novembri 2015 prišiel do Nemecka vo vlne utečencov, pričom dočasnú ochranu získal o rok neskôr. „Podľa časopisu Der Spiegel mu ochrana vypršala 1. októbra tohto roku a Sýrčan už nemal právo v Nemecku ďalej zostávať,“ píše server Novinky.cz.

Tieto udalosti na Facebooku okomentoval český poslanec Jaroslav Foldyna, ešte stále člen ČSSD. Na adresu Sýrčana, ktorý nechcel pustiť nôž, uviedol: „Už má sedieť vo vagóne smer Sýria!“

Foldyna Jaroslav komentár

A útočník v Limburgu? „Zodpovednosť nesie nemecká politická reprezentácia,“ myslí si poslanec. „Je to opakovaná situácia, keď obete útoku sú predovšetkým občania Nemecka a ďalších krajín EÚ a páchateľmi sú migranti z Afriky. Teda miera kontroly vpustených migrantov je nedostatočná,“ podotkol. Pre poriadok však dodajme, že Sýria sa nachádza na Blízkom východe, teda v Ázii.

Foldyna Jaroslav komentár

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,710 +6 Dnes Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,564 Infikovaných 606 Last updated: 2. augusta 2021 - 14:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -