streda, 2 decembra, 2020
-1.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Salvini výbušne: Merkelová, Macron! Vy nám nevládnete. Len kretén si môže myslieť...

Salvini výbušne: Merkelová, Macron! Vy nám nevládnete. Len kretén si môže myslieť…

Matteo Salvini v sobotu usporiadal v Ríme demonštráciu na podporu Ligy.

„Žijeme v zvláštnom historickom období, v ktorom niekto tvrdí, že hrdinkou Talianska je nejaká slečna Carola (Racketeová, kapitánka lode Sea-Watch 3 – pozn. red.),“ hrmel Salvini.

Dodal, že si bude radšej pripomínať taliansku novinárku a partizánku Orianu Fallaciovú. Tá povedala, že chrániť v Taliansku vlastnú kultúru začína byť smrteľným hriechom, za ktorý vám prilepia nálepku rasista.

Salvini dodal, že jej slová by sa mali učiť deti v škole.

Ďalej poznamenal, že protest možno neprenášajú štátne televízie, ktoré sa zaujímajú len o jeho konkurenta – PD (demokratov). A dodal, že hlavné je, aby energiu preniesli ľudia. „Takže televízie a denníky nech píšu, čo sa im zachce,“ uviedol.

Povedal, že v mestách, kde je na čele Liga, migrantov odmietajú, a že je znechutený zo stavu, v ktorom má v krajine väčšie slovo násilník ako policajt (ktorých relatívne nedávno jeden napadol – pozn. red.).

Zľutovanie nemal ani s násilím na ženách alebo s pedofilmi.

Spomenul údajnú myšlienku zakladateľa konkurenčného Hnutia piatich hviezd Beppeho Grilla, že by bolo volebné právo odobraté dôchodcom, a pýtal sa, kde sa to skončí. Zhromaždení demonštranti to tiež nepovažovali za dobrý nápad.

Salvini je vraj rád, že bol rok vo vláde, lebo podľa svojho názoru ukázal, že s migráciou sa dá niečo robiť.

Salvini tiež povedal, že kto podporuje, aby migranti nasadali na člny, má na rukách krv. „Čím viac odchodov, tým viac problémov, tým viac mŕtvych,“ povedal.

Dodal, že chce žiť v suverénnej krajine, v ktorej sa nečaká na telefón od Macrona alebo od Merkelovej.

„Taliansko Talianom. Taliansko spravované Talianmi pre Talianov,“ mal ako jednu z hlavných myšlienok.

Dodal tiež, že zmena pohľadu v EÚ je aj ich zásluha. „Roky vás obviňovali, že ste fašisti, nacisti, rasisti alebo populisti,“ povedal a doplnil, že námestie je plné tých, ktorí sú hrdí na to, že sú Taliani.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macron

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macron  Zdroj: TASR

Uviedol, že by toto námestie nedovolilo vyhladzovanie Kurdov, a sľúbil, že pošle ďalším svetovým lídrom ako Merkelová a Macron knihu o arménskej genocíde, aby si uvedomili, že turecký režim nestratil tendenciu „hubiť menšiny na svojom území“.

Zastal sa tiež maďarského premiéra Viktora Orbána a poslal priateľské objatie Poliakom a Maďarom, ale nie Francúzom a Nemcom. Dodal, že chce byť priateľ všetkých, ale otrok nikoho.

Viktor Orbán

Viktor Orbán  Zdroj: TASR

Oprel sa do vlády za úmysel zdaňovať staršie vozidlá, keď povedal, že len kretén si myslí, že ľudia sa starých dodávok nechcú zbaviť z nostalgie, nie preto, že jednoducho nemajú na novú.

Odkázal novinárom, že pre neho sú Taliani aj tí, ktorí prišli s platnými dokumentmi, platia dane a posielajú deti do školy. Na záver povedal, že chce Taliansko suverénne, slobodné a demokratické.

Zdroj: Facebook/Hrica Lubos

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Za členov Rady pre vysielanie a retransmisiu zvolili Cocherovú, Izraela, Jakubčovú a Začkovú

Novými členmi Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) budú Andrea Cocherová, Pavel Izrael, Lenka Jakubčová a Katarína Začková. Rozhodli o tom poslanci...

Košice: Nemocnica využíva na dezinfekciu aj robota

Na dezinfekciu priestorov využíva Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice po novom aj robot. Ten prostredníctvom krátkovlnného ultrafialového svetla ničí choroboplodné zárodky...

Poslanec Takáč: Je totálna somarina, aby sa deti celoplošne testovali

Opozičná strana Smer-SD tvrdí, že je potrebné, aby sa žiaci druhého stupňa základných škôl a stredných škôl vrátili späť do škôl. Inak hrozí,...

Penta reaguje na Krajčího: Zisky reinvestujeme späť do slovenského zdravotníctva

Spoločnosť Penta Investments masívne reinvestuje svoje zisky späť do slovenského zdravotníctva. V reakcii na tvrdenia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) to uviedla...

Kamenický: Rozpočet je na okraji záujmu, všetko iné je dôležitejšie

Všetko iné je momentálne dôležitejšie ako to, ako budeme hospodáriť a ako sa budú mať ľudia. Skonštatoval to v stredu v rozprave k návrhu štátneho rozpočtu...

Gröhling: Verím, že v januári sa podarí dostať deti do škôl

Každý deň v škole sa počíta a osobný kontakt s učiteľom je ťažké nahradiť obrazovkou. Na sociálnej sieti to uviedol minister školstva,...

Rakúsko predlžuje lockdown do 6. januára. Niektoré opatrenia však uvoľní

Rakúska vláda v stredu oznámila, že hotely a reštaurácie v krajine zostanú zatvorené do 6. januára. Toto opatrenie má zabrániť tomu, aby...
Slovensko
Pozitívne vzorky 109,226 +2,043 Dnes Úmrtí 898 +30 Dnes Uzdravení 71,738 Infikovaných 36,590 Last updated: 2. decembra 2020 - 21:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky