Bára „kolobežka“ Štěpánová má strach. Môže sa vraj vrátiť autoritársky režim

  0
  Bára Štěpánová na demonštrácii proti Andrejovi Babišovi „Prečo? Preto!“ (Autor: Hans Štembera)

  Bára Štěpánová podpísala Chartu 77 a po páde komunistického režimu bola dva roky sekretárkou Václava Havla, ktorému darovala kolobežku. Vraj aby sa mohol po Pražskom hrade pohybovať svižnejšie. Éru 90. rokov 20. storočia a politikov tejto doby háji. „Nemali sme sa kam pozrieť, kde inšpirovať. Samozrejme, že sa to robilo divoko. A áno, vždy sa nájdu ľudia, ktorí takú situáciu zneužijú,“ uviedla herečka.

  Tridsať rokov po nežnej revolúcii má však pocit, že nie je veľmi čo oslavovať.

  „Kloním sa k tomu, čo nedávno napísal na sociálnych sieťach Bohumil Doležal. Ani nie je veľmi čo oslavovať. Nemyslím, že tridsiate výročie novembra je na oslavovanie, skôr je to na zamyslenie. Nad tým, či sa to všetko nemôže vrátiť. Zrazu sama totiž vidím, že môže,“ varovala na vlnách verejnoprávneho rozhlasu.

  Mohlo by sa to vrátiť cez strach cielene vyvolávaný v ľuďoch. Občania, ktorí sa boja, skôr podľahnú nejakému autoritatívnemu vodcovi.

  Už dnes má pocit, že sa ľudia svojej slobody dobrovoľne vzdávajú. Za šišku a za tisíc korún, rypla si do súčasného predsedu vlády ČR Andreja Babiša (ANO).

  Andrej Babiš

  Andrej Babiš Zdroj: TASR

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu