štvrtok, 15 apríla, 2021
5 C
Bratislava
Úvod Aréna Vietnamca zatkli za pokus prepašovať ľudí do Nemecka

Vietnamca zatkli za pokus prepašovať ľudí do Nemecka

Zatknutý Nguyen Minh Cam pochádza z provincie Ha Tinh v strednom Vietname.

Mnohí z desiatok mŕtvych vietnamských migrantov, nájdených koncom októbra v chladiarenskom návese kamióna v anglickom grófstve Essex, pochádzali z tej istej oblasti.

Cama budú vyšetrovať pre “organizovanie a dohováranie ilegálnej emigrácie” Vietnamcov do Nemecka, uviedli miestne online noviny VnExpress.

Tento 55-ročný muž, ktorý predtým pracoval v Nemecku, si údajne účtoval od miestnych obyvateľov 1000 dolárov za to, že ich prevedie do Európy s použitím turistických víz.

Vietnamskí migranti museli najprv odcestovať do Azerbajdžanu, potom mali cestovať cez Európu na západ.

Žiadnemu z nich sa však nepodarilo doraziť až do Nemecka – po tom, čo im hrozila deportácia z Azerbajdžanu, nahlásili Cama polícii, napísali online noviny.

Britská polícia objavila 23. októbra v priemyselnom parku v Essexe, na juhovýchode Anglicka, zaparkovaný náves kamióna a v ňom 39 tiel migrantov.

Britská polícia najprv informovala, že obeťami sa zrejme stali čínski občania, ale potom 8. novembra oznámila, že išlo o Vietnamcov, a uviedla aj ich mená.

Telá majú byť vrátené do vlasti, ale správy médií naznačujú, že zdržanie spôsobujú náklady na návrat tiel alebo popola. Rozhoduje sa, kto má tieto náklady zaplatiť – či rodiny obetí alebo britská či vietnamská vláda.

Do Británie sú každý rok prepašované stovky vietnamských štátnych príslušníkov, informovala charita Ecpat.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 00:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -