Matovič: A čo sa zabijem, keď som dobrý? Fanúšikom zaludov a péeskarov sme vyrazili dych

  0
  Na snímke líder OĽaNO Igor Matovič predstavuje kandidačnú listinu OĽaNO do budúcoročných parlamentných volieb v Bratislave 3. decembra 2019. (Autor: TASR)

  Matovič pred niekoľkými dňami predstavil kandidátku OĽaNO, pričom podľa jeho vyhlásenia ide o najlepšiu, akú kedy hnutie malo.

  Treba uznať, že sa lídrovi opozičného hnutia podarilo vyskladať naozaj rozmanitú stopäťdesiatku, na ktorej figurujú rôzni ľudia z rôznych oblastí života. Okrem politikov sú na kandidátke známy zabávač, športovec či experti.

  A v čom je vlastne problém? Nuž, kandidáti, ktorých by ste podľa portálu aktuality.sk pod strechou jednej strany vraj nájsť logicky nemali. 

  „Za OĽaNO kandiduje bývalý profesionálny tenista Karol Kučera, ktorý na Facebooku zdieľal hoaxy, ale aj učiteľ a aktivista Juraj Smatana, zrejme najznámejší bojovník proti dezinformáciám na Slovensku. Kučera je šestkou na kandidátke, Smatanovi patrí číslo 89,” takto informujú aktuality.sk vo svojom komentári

  Na snímke bývalý tenista Karol Kučera počas predstavenia kandidačnej listiny OĽaNO. Zdroj: TASR

  Portál pripomína, že Kučera na sociálnej sieti šíril hoax, že sa v Bruseli bude konať „veľtrh“ detí pre gejov. Smatana, ktorý je známy tým, že konšpiračné teórie vyvracia, podľa informácií aktuality.sk tvrdí, že o Kučerovi na kandidátke OĽaNO nevedel, a zároveň sa bývalého tenistu zastal. 

  „Hoax o takzvanom veľtrhu detí pre gejov, ktorému pán Kučera podľahol, patrí k zákernejším dezinformáciám, pretože nejde o úplne vymyslenú vec, ale o prekrútenie významu skutočnej udalosti, teda každoročnej konferencie o možnostiach adopcií,“ vysvetľuje Smatana.

  Juraj Smatana. Zdroj: TASR

  Rozhodujúce je však asi to, čo na kritiku kandidátky OĽaNO v súvislosti s takouto rozmanitosťou hovorí samotný líder hnutia. Matovič si však z toho ťažkú hlavu nerobí a celé to vníma, povedzme že odľahčene.

  „A čo sa zabijem, keď som dobrý?” uvádza šéf obyčajných na sociálnej sieti a, samozrejme, okamžite ukazuje prstom na politických konkurentov bez ohľadu na to, že tiež opozičných:

  „… každopádne fanúšikovia zaludov a péeskarov v médiach chcú silou-mocou spochybniť skvelú kandidátku, ktorou sme im vyrazili dych. To, že si na jej spochybňovanie vybrali Karola Kučeru pre hoax, za ktorý sa sám a dávno ospravedlnil, je ale dooosť úbohé. Karol je skvelý týpek, s ktorým by ste chceli byť priatelia,” uzatvára Matovič.

   

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu