Je to pre mňa zložitá situácia, prehovorila Kiššová. Expodpredsedníčka SaS reaguje aj na odkazy Sulíka

0
Jana Kiššová (Autor: TASR)

Ktorý z pocitov teraz po oznámení odchodu z DS vo vás prevláda?

Politiku som brala vždy veľmi vážne a chcela som po sebe niečo pre spoločnosť zanechať. Preto je to pre mňa zložitá situácia a tomu zodpovedali aj moje pocity. Teraz je to pre mňa však uzavretá kapitola.

Naďalej sa chcete venovať politickej scéne, ekonomickým témam a chcete poukazovať na chyby či skrivodlivosti, ktoré sú na občanoch páchané. Čo si pod týmito vašimi slovami môžeme konkrétnejšie predstaviť? V akej pozícii by ste sa chceli napríklad venovať politickej scéne?

Do konca februára 2020 som poslankyňou Národnej rady Slovenskej republiky a predsedníčkou hospodárskeho výboru. Z toho mi vyplývajú viaceré povinnosti a tie si budem do posledného momentu riadne plniť.

Navyše ekonomické a politické témy mi budú zrejme blízke vždy, na tom sa nič nemení.

Keďže už v ďalšom volebnom období nebudete poslankyňou, kam sa chcete profesijne zaradiť?

Žiadne konkrétne plány zatiaľ nemám. Do marca si budem riadne plniť všetky povinnosti v parlamente a potom začnem uvažovať, čo ďalej. Život je plný možností.

Ste v kontakte s dnes už bývalými kolegami z DS? S ktorými?

Áno, som. S niektorými. 

Ak by ste sa mohli presunúť v čase a vrátiť sa späť o pol roka – zmenili by ste niečo?

Život plynie a ja sa nikdy neobzerám za seba s tým, čo by bolo keby. Všetky svoje rozhodnutia robím v danom čase najlepšie, ako viem, s ohľadom na danú situáciu a v tom čase dostupné informácie či okolnosti.

Vždy sa viac venujem tomu, čo a ako idem robiť ďalej, ako tomu, čo som mala spraviť inak alebo nemala spraviť vôbec.

Ako si vysvetľujete také, nazvime ich odkazy od Richarda Sulíka? Najskôr vám držal tretie miesto na kandidátke, teraz zase váš odchod okomentoval, že ste sa v podstate nestihli vrátiť v takom čase, aby ste za SaS mohli kandidovať? Beriete to ako kompliment alebo vás to viac ruší?

Považujem za neprimerané, ak mi ktokoľvek, koho roky poznám a má na mňa dostupné kontakty, čokoľvek odkazuje cez médiá. V politike sa to často robí, no ja za efektívnejšie formy komunikácie považujem tie priame.

Jana Kiššová bola dlho podpredsedníčkou SaS. Po odchode zo strany ju mrzí, že jej Richard Sulík niečo odkazuje cez médiá. Zdroj: TASR

DS mala v poslednom prieskume preferencie 0,2 percenta. Veríte, že sa môže dostať cez päťpercentnú hranicu do parlamentu?

Toto nebudem komentovať.

Aj keď sú voľby tajné, posledná otázka je skôr s odľahčením – 29. februára budete voliť DS alebo SaS, či niekoho iného?

Nuž, ak je to otázka s odľahčením, potom odpoveď je – áno. DS, SaS alebo niekoho iného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu