Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

  0
  Markéta Šichtařová (Autor: Archív M. Š.)

  Ekonómka Markéta Šichtařová si myslí, že politická korektnosť, rôzne pokusy o vyváženosť a snaha dosadzovať ľudí do funkcií na základe kvót sú cestou, ktorá nás dovedie do pekiel.

  „Do akejkoľvek funkcie, či už v štátnej správe, alebo v súkromnej firme, by mal byť dosadzovaný ten, kto na to má najlepšie predpoklady, kto je pre danú funkciu najužitočnejší. Pomer ,cena/výkon‘ by mal byť jediný kľúč. Ďalšie drísty o genderi, minoritách, o tom a onom sú v tejto situácii práve len – drísty,“ napísala Šichtařová na blogu iDNES.cz.

  A prečo Šichtařová spomína kvóty? Dôvodom je NATO. Do vedenia Aliancie totiž mieri nórska viceadmirálka Louise Dedichenová a tá vyhlásila, že vyšší počet žien vo vedení NATO Alianciu posilní.

  „Doteraz som si myslela, že čím viac odborníkov, stratégov a vojakov, tým lepšie pripravená a silnejšia armáda. Že by armádu lepšie na boj pripravila feminizácia, sa dozvedám prvýkrát. Pretože som vojensky nevzdelaná osoba, pokúša sa o mňa podozrenie, že sú to zase len drísty – ale to iste nie je možné, lebo taká slávna organizácia by mala vedieť lepšie ako Šichtařka, čo ju dobre pripraví na boj. Ja len, že som si nevšimla, že vojny by sa vyhrávali ideológiou. Naivne by som povedala, že vojny sa vyhrávajú správnym použitím stratégie a zbraní,“ krútila hlavou ekonómka.

  To, že sa do vedenia NATO dostáva práve Nórka, je pre Šichtařovú tiež problém.

  „Je však trochu ťažké umlčať moje podozrenie, že tieto drísty nie sú len ideologické drísty, keď sa do toho primieša ešte jedna ingrediencia. Ako vieme, Škandinávia vyniká mnohými podivnými ideológiami. Tak napríklad s obľubou kradne deti, že. Napríklad české deti s českým štátnym občianstvom. Rada protežuje ženy pred mužmi. Obľubuje veľký multikulturalizmus. (Keď hovorím veľký, myslím VEĽKÝ.) A tiež obľubuje záškoláctvo a environmentálny alarmizmus, že, slečna Thunbergová?“ poznamenala Šichtařová.

  Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová

  Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová. Zdroj: TASR

  Podľa Šichtařovej hrozí, že pani viceadmirálka bude presadzovať zavedenie ekologických tankov do výzbroje NATO a potom už bude Aliancia len na smiech, pretože bez dobíjacích staníc nebude môcť efektívne zasahovať tam, kde bude treba.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu