ANKETA Koho by ste chceli za nového bratislavského župana?

  0
  Ilustračná foto. (Autor: pixabay.com)

  Už o necelé dva mesiace, 4. novembra si budeme vyberať nových županov. Mali by sme teda začať pomaly rozmýšľať, komu odovzdáme v nadchádzajúcich voľbách svoj hlas. 

  Po novom už nebudeme voliť predsedov krajov v dvoch kolách, ale iba v jednom. Za predsedu bude zvolený ten kandidát, ktorý získa najviac platných hlasov.

  V Bratislavskom kraji oficiálne potvrdili svoju účasť v boji o post predsedu samosprávneho kraja doposiaľ už desiati kandidáti.

  Medzi prvými ohlásil kandidatúru vicestarosta Jaroviec Jozef Uhler, ktorý pôsobí v komunálnej politike už šiesty rok a je zároveň predsedom bratislavskej mestskej Komisie dopravy a informačných systémov. Uhler bude kandidovať ako nezávislý.

  O Bratislavský kraj opäť zabojuje aj súčasný župan Pavol Frešo. Ak by zvíťazil, získal by županskú stoličku už po tretíkrát v rade. Záujem o ňu má aj bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik, ktorý síce v minulosti kandidoval na primátora s podporou Smeru, no do nadchádzajúcich VÚC plánuje ísť ako nezávislý.

  Ako spoločný kandidát opozičných strán SaS, OĽaNO a KDH sa v boji o VÚC postaví aj dlhoročný poslanec NR SR Juraj Droba. Spomedzi známych tvárí z televíznej obrazovky sa medzi potvrdenými kandidátmi objavil exmoderátor a politik Daniel Krajcer, ale aj spevák a podnikateľ Martin Jakubec. 

  Ďalším potvrdeným kandidátom je súčasný starosta bratislavskej časti Nové Mesto a občiansky aktivista Rudolf Kusý. Nie je pritom jediným starostom, ktorý mieri do župy. Rovnaké ambície má aj súčasný starosta mestskej časti Vajnory Ján Mrva. O priazeň voličov sa budú uchádzať aj mimoparlamentný politik, novinár a publicista Rastislav Blaško či Ľubomír Huďo s podporou ĽS NS.

  Táto desiatka však ešte nemusí byť finálna zostava kandidátov na bratislavského župana. Oficiálny zoznam kandidátov sa uzatvorí o polnoci 5. 9. 2017. 

   

  - Reklama -