piatok, 10 júla, 2020
28.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Dankovým vzorom je herec Kvietik. Vie si ho predstaviť aj ako prezidenta

Dankovým vzorom je herec Kvietik. Vie si ho predstaviť aj ako prezidenta

Predseda SNS a parlamentu Andrej Danko v rozhovore pre týždenník Plus 7 dní pred piatkovou koaličnou radou uviedol, že koaličnú zmluvu musel vypovedať, pretože Smer sa začal správať k SNS nekorektne. „Bol som si vedomý vážnosti situácie okolo školstva a povedal som, že budem konať, chcel som však, aby dobehol kontrolný mechanizmus, ktorý bol pri téme nastavený, a až následne robiť opatrenia aj personálne zmeny,“ uviedol.

Danko podľa svojich slov vypovedaním koaličnej zmluvy ukázal verejnosti, že SNS bola spoľahlivým koaličným partnerom, ktorý si plnil povinnosti zo zmluvy. „Veľmi citlivo vnímame, že sa za posledné obdobie výrazne stupňovalo aj zasahovanie do rezortov, ktoré má na starosti SNS,“ priblížil s tým, že pri návšteve na ministerstve obrany aj pri témach z rezortu pôdohospodárstva, ako je kvalita potravín, národný katalóg, nové cyklotrasy či zelená nafta, premiér vstúpil do komunikácie otvorenej SNS s cieľom získavať vlastný politický kapitál.

„Ak premiér chce vyberaním pozitívnych a pre ľudí vábivých hrozienok zasahovať do rezortov, za ktoré nesieme zodpovednosť, musím konštatovať, že takto môže fungovať iba vláda jednej strany. SNS nie je nesvojprávna a koaliční partneri nás musia rešpektovať,“ poznamenal Danko. SNS podľa neho rešpektovala aj chyby koaličného partnera, ktoré nastali v rezortoch v predchádzajúcom volebnom období, pričom mnohé chyby napravila bez vybíjania politického kapitálu. „Minister Plavčan len prebral štafetu práve nimi nastavených kritérií. Nič na určených pravidlách nemenil,“ vysvetlil.

Náhradu za odvolaného ministra Plavčana bude Danko opäť hľadať v rezorte školstva medzi skúsenými odborníkmi z praxe, ktorí vedia, ako školstvo funguje, aké má problémy, a dokážu na ne nachádzať riešenia. Pripomína, že rezort školstva má problémy nakopené za veľa rokov a za rok a pol, čo SNS riadila rezort, sa ministrovi Plavčanovi podarilo presadiť mnohé systémové opatrenia.

Do politiky Danko podľa svojich slov nevstupoval preto, aby sa zahltil žabomyšími hádkami. Očakáva, že sa vyjasnia skutočnosti vzbudzujúce podozrenia, napríklad prečo bolo potrebné zo strany celého Smeru „nastaviť takú komunikáciu smerom k SNS, akú sme mali možnosť vidieť“.

Zostavenie vlády s Richardom Sulíkom absolútne odmieta. Odôvodnil to tým, že sa dá ťažko s SaS komunikovať, keď má niekoľko prúdov. Danko priznal, že má dvoch poradcov – Marka Lisánka, prideleného na zahraničnú politiku, a straníka Lukáša Machalu na domácu politiku. Gučík jeho poradca nie je.

Štefan Kvietik Zdroj: TASR

Dankovým vzorom je herec Štefan Kvietik, ktorého označil za múdreho a rozhľadeného človeka. „Je to človek, ktorého si viem predstaviť aj vo funkcii prezidenta,“ prekvapil šéf národniarov.

V rozhovore sa vyjadril aj k vyveseniu dúhovej vlajky ombudsmankou Máriou Patakyovou. Tak ako som odsúdil vyvesenie dúhovej vlajky u jej predchodkyne, rovnako na tom trvám dnes. Ak cítila potrebu, ktorú vyjadrila v postoji ako ombudsmanka, odporúčal by som jej pre budúcnosť, aby tak činila ako súkromná osoba a nezaťahovala do polarizačných tém celý svoj úrad.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Deti pri Košiciach brutálne dobili dôchodcu, poštvali proti nemu aj troch psov. Muža čaká vyše 14-dňová liečba

Zo zločinu lúpeže a prečinu ublíženia na zdraví obvinila polícia 15-ročného chlapca. Spolu s dvoma maloletými lúpežne prepadli dôchodcu, ktorý bol na hubách v lese...

Ruský gubernátor podozrivý z vrážd tvrdí, že je nevinný

Gubernátor Chabarovského kraja na ruskom Ďalekom východe odmieta obvinenia z organizovania vrážd a pokusov o vraždu, pre ktoré bol vo štvrtok zadržaný...

Dobytkár Kuba ostáva za mrežami. Súd jeho sťažnosť dnes zamietol

Podnikateľ Peter Kuba, ktorého zadržali v piatok (3. 7.) v rámci policajnej akcie Dobytkár, bude právoplatne stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v...

Prezidentka Bolívie mala pozitívny test na koronavírus. Budem pracovať v izolácii, odkázala Áňezová

Dočasná bolívijská prezidentka Jeanine Áňezová vo štvrtok oznámila, že mala pozitívny test na nový koronavírus. Informovala o tom agentúra AFP.

Od piatka jazdia vlaky z Bratislavy do Chorvátska denne

Vlaky RegioJet budú od piatka (10. 7.) jazdiť z Bratislavy do Chorvátska a Slovinska denne. Dopravca reaguje na vysoký dopyt po cestovaní do Chorvátska,...

Falšovatelia pripravujú Slovensko o desiatky miliónov eur. Falšuje sa elektronika, kozmetika aj potraviny

V dôsledku falšovania a "pirátstva" došlo na Slovensku k výške ročných strát za rok 2019 na štátnych príjmoch v sume asi 456...

To, čo avizoval Matovič včera, dnes štartuje: Pripravte sa na hraničné kontroly

Na hraničných priechodoch SR a ich v bezprostrednej blízkosti sa od piatka 15.00 h do soboty (11. 7.) do 15.00 h uskutoční...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,870 +19 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,481 Infikovaných 361 Last updated: 10. júla 2020 - 12:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky