Bývalý starosta Ivanky pri Nitre dostane za väzenie vo Švajčiarsku milióny

  0
  švajčiarska vlajka, ilustračné foto (Autor: TASR)

  Pluska.sk pripomína, že príbeh sa začal v roku 2013, keď Huněk požiadal prostredníctvom svojho advokáta Guzmického o pomoc pri získavaní zdedeného majetku. Guzmický napokon získal všetky potrebné doklady, preukazujúce oprávnenosť Huňekových nárokov. Čech, ktorý strávil niekoľko rokov vo väzení a z tohto dôvodu sa nezúčastňoval dedičských konaní, zdedil ako jediný dedič rentu od svojej tety, ktorá zomrela v roku 2005 vo švajčiarskom Wintenthure, k dedičstvu patria aj majetky v Nemecku a peniaze vo viacerých nemeckých a švajčiarskych bankách.

  Vybavovanie vecí pre Huněka dostalo Petra Guzmického v decembri 2015 na 20 dní aj do švajčiarskeho väzenia. Keď v Zürcher Kantonalbank chceli spolu s nebohým českým europoslancom Miloslavom Ransdorfom vybrať Huněkove peniaze, zadržala ich polícia a pre podozrenie z podvodu skončil Guzmický za mrežami. Neskôr ho prepustili a teraz má nárok na odškodnenie.

  „Jedno som dostal od švajčiarskeho štátu, druhé mi na základe našej dohody bude musieť vyplatiť Huněk. Do tretieho, ktoré bude od švajčiarskej banky, sa pustím až sa uzavrú všetky veci,“ cituje web bývalého starostu Ivanky pri Nitre. Výška odškodného sa môže vyšplhať na desiatky miliónov eur. Guzmický deklaruje, že 90 percent z celej sumy chce dať v prospech humanitných aktivít.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu