streda, 28 júla, 2021
33.3 C
Bratislava
ÚvodArénaBezákovo smutné výročie. Pred piatimi rokmi skončil vo funkcii arcibiskupa. Aké má...

Bezákovo smutné výročie. Pred piatimi rokmi skončil vo funkcii arcibiskupa. Aké má dnes vzťahy v cirkvi?

V roku 2012 stál obľúbený trnavský arcibiskup Róbert Bezák pred neľahkou úlohou. Naznačili mu, aby podal demisiu. Keďže tak neurobil, pápež Benedikt XVI. ho odvolal. List od Svätého otca podpísal apoštolský nuncius, teda “veľvyslanec” Vatikánu na Slovensku Mario Giordana. Na rozlúčku dostal Bezák jeden deň.

Dôvody odvolania nie sú dodnes poriadne známe a podľa tvrdení Plus JEDEN DEŇ hovoriť sa o nich nechcelo ani samotnému kňazovi. „Kauza Róberta Bezáka je ukončená a reálny Róbert Bezák musí žiť svoj život, ktorý prichádza,“ vyjadril sa duchovný počas nedávnej prezentácie knihy slovenského bankára Imricha Béreša s názvom Keď život skúša.

Dobré vzťahy medzi Bezákom a Konferenciou biskupov Slovenska neveštia ani slová hovorcu. „Pán arcibiskup Bezák, bohužiaľ, nemá záujem o udržiavanie kontaktov. Odmietol aj ponúkané stretnutie s odchádzajúcim apoštolským nunciom,“ uviedol hovorca konferencie biskupov Martin Kramara.

Stretol sa s pápežom

Po odvolaní z funkcie bol od decembra 2013 rok v kláštore redemptoristov v talianskom Bussolengu. Potom sa vrátil na Slovensko. V júni 2014 sa po generálnej audiencii krátko stretol s pápežom Františkom, ktorému odovzdal list, reakcia ale neprišla. Stretnutie sprostredkoval až emeritný pražský arcibiskup, kardinál Miloslav Vlk na 10. apríla 2015. Ani toto na situácii Bezáka doteraz nič nezmenilo. Viac sme o Bezákovi  písali TU alebo TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 18:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -