Hrnko sa pustil do Macrona pre migrantov: Nie, my nemusíme nič! Takúto historickú skúsenosť s islamom má Slovensko

  0
  Poslanec NR SR a podpredseda SNS Anton Hrnko (Autor: Archív AH)

  Poslanec za SNS Anton Hrnko tvrdí, že Slovensko nemusí prijímať utečencov, tak ako si to želá francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Francúzsky prezident Macron sa nechal počuť, že musíme prijímať utečencov, lebo je to naša tradícia a vec cti. Vysídlenci nie sú jednoducho nejakí migranti, sú to ľudia, ktorí opustili svoje domovy kvôli svojej slobode, kvôli vojne alebo politickej situácii,“ cituje francúzskeho prezidenta poslanec vo svojom statuse na sociálnej sieti Facebook.

  „Nuž, veľactený pán Macron, my skutočne nemusíme nič. Ak má Francúzsko čierne svedomie za to, ako sa správalo v Alžírsku alebo posledne v Líbyi a Sýrii, je jasné, že musí. A musí aj strpieť to, že jeho občania z radosti nad politikou svojej vlády rozhadzujú po útokoch džihádistov ruky na štyridsať a viac metrov alebo končia pod kolesami kamiónov, náhodou nejakým utečencom nespôsobilo riadeným do davu nič nesušiacich radujúcich sa občanov,“ pustil sa do Francúzov Hrnko.

  Národniar taktiež pripomína históriu Slovenska, ktoré má skúsenosť s expanziou islamu. „Vyše stopäťdesiat rokov sme ich mali na hraniciach a vieme, čo nás to stálo krvi a potu, kým sme ich poslali tam, odkiaľ prišli,“ píše poslanec a dodáva, že sa Slovensko nepodrobí, a prikladá k tomu aj náležitý obrázok.

  „Na štíte osmanského bojovníka je napísané: My si vás podrobíme. Na štíte slovenského bojovníka sa skvie nápis: My sa nedáme. Áno, my si nedáme vnútiť niečo, čo by poprelo celé predchádzajúce naše dejiny,“ uzatvára Anton Hrnko, ktorý je pôvodným povolaním historik.

  - Reklama -