sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Angličtina stráca na dôležitosti, zahlásil Juncker. Svoj prejav dá v inom...

VIDEO Angličtina stráca na dôležitosti, zahlásil Juncker. Svoj prejav dá v inom jazyku. Natruc?

„Pomaly, ale isto angličtina stráca na dôležitosti,“ povedal Jean Claude Juncker v piatok. Ide o najnovšie vyhlásenie v slovnej vojne medzi EÚ a Londýnom, ktorý zostal vyjadrením šéfa Komisie pobúrený. Nie je to však iba Brusel, ktorý v tomto prípade „dráždi hada bosou nohou“ a uštipačné poznámky sa ozývajú aj z Británie. 
 
Junckerov komentár k anglickému jazyku a strate jeho dôležitosti prišiel krátko potom, keď britský minister obrany Michael Fallon vyhlásil, že rokovania o brexite by „boli jednoduchšie, keby si predstavitelia Komisie nechali svoje postoje pre seba“. 
 
Spor začal naberať na obrátkach v stredu, keď premiérka Theresa Mayová obvinila EÚ a európskych politikov, že sa snažia ovplyvniť voľby v Británii. Takéto obvinenie zo strany predsedníčky britskej vlády prišlo po odhalení detailov súkromného stretnutia Mayovej a Junckera, ktoré uverejnili nemecké médiá, čo Mayovú značne rozladilo. 
 
Celý text v angličtine nájdete TU.
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 03:37 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img