streda, 28 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaMultikulturalizmus rozbíjal Ameriku. Ľudia sa naštvali a zvolili Trumpa, vysvetľoval v ČT...

Multikulturalizmus rozbíjal Ameriku. Ľudia sa naštvali a zvolili Trumpa, vysvetľoval v ČT Alexander Tomský

Konzervatívny mysliteľ Alexander Tomský, bývalý diplomat Pavel Fischer a analytik Břetislav Tureček debatovali v piatkových Udalostiach, komentároch Českej televízie o tom, čo zvolenie Donalda Trumpa prezidentom USA znamená pre svet.

Multikulturalizmus rozbíjal Ameriku, začal Tomský

„Celá ideológia multikulturalizmu je v zásade hlboko protiamerická, lebo aby mohol vzniknúť americký národ, tak potreboval byť jednotný vo svojej mnohosti a multikulturalizmus tú jednotu rozbíja. Dochádzalo, dalo by sa povedať, k balkanizácii USA,“ konštatoval hneď v úvode Tomský.
 
Fischer doplnil, že Spojené štáty sú teraz rozbité a bude naozaj potrebné vystavať novú spoločenskú zmluvu, na základe ktorej sa Spojené štáty znovu zjednotia. „Je tiež potrebné sa pozrieť na osem rokov politiky Baracka Obamu, lebo práve on pripravil pôdu pre nástup silného vodcu. Potom sa tiež musíme pozrieť na chyby, ktoré urobila Hillary Clintonová,“ doplnil Fischer.
 
Tomský vidí korene dnešného zvolenia Donalda Trumpa ešte v niečom inom. „Problém je v tom, že dve dominantné strany sa priblížili k sebe natoľko, že utvorili jednotnú vládnu elitu. Ešte pred tridsiatimi rokmi sa pritom v Amerike o establishmente vôbec nehovorilo,“ pripomenul konzervatívny mysliteľ. Fischer mu dal v zásade za pravdu. Trump podľa Fischera hovorí jazykom, ktorému ľudia rozumejú.
 
V prospech Trumpa potom podľa Tomského hovorí ešte jedna vec. Čína je podľa jeho názoru veľmi závislá od exportu do USA a Trump môže vďaka tomu na Čínu zatlačiť. Napríklad tým, že nastaví clá. Fischer Tomskému znova prízvukoval, aj Európa sa musí vyrovnať s ekonomickým tlakom Číny.
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 20:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -