Slovenský minister vnútra o novom prezidentovi Trumpovi: Nemyslím si, že ide o nejakú bezpečnostnú hrozbu

  0
  Minister vnútra SR Robert Kaliňák (Smer-SD) (Autor: TASR)

  “Nemyslím si, že ide o nejakú bezpečnostnú hrozbu, alebo niečo podobné, katastrofa sa nestane. Systém Kongresu a demokratických protiváh je príliš silný na to, aby jeden človek mohol všetko zmeniť,” vyhlásil Kaliňák v súvislosti s víťazom volieb Donaldom Trumpom. Oslabenia transatlantických väzieb medzi USA a Európou sa neobáva.

  Trump podľa neho nemá politické skúsenosti a vstupuje do rozsiahleho a zložitého systému vládnej moci v USA. “Ak si niekto myslí, že ten tanker, ktorý Spojené štáty predstavujú, sa dá otočiť o 180 stupňov, tak sa samozrejme hlboko mýli,” komentoval Kaliňák.

  Na víťazstve Trumpa vidí slovenský minister aj možné pozitíva, napríklad priamejšiu diskusiu o niektorých témach. “Možno to aj pomôže tomu, aby sme mnohé problémy, ktoré už dlhodobo obchádzame potichu v rámci nejakej politickej korektnosti, konečne pomenovali,” zhrnul Kaliňák.

  Víťazom prezidentských volieb v USA sa stal republikánsky kandidát Donald Trump. Porazil svoju demokratickú protikandidátku Hillary Clintonovú. Trump vystrieda v Bielom dome dosluhujúceho Baracka Obamu 20. januára. Republikán bude v poradí 45. prezidentom USA.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu