Počas volieb hádky, teraz prišla zmena. Šéf Snemovne reprezentantov v prípade Trumpa otočil

  0
  Donald Trump (Autor: TASR)

  Ryan na tlačovej konferencii povedal, že s Trumpom si dohadujú schôdzku, na ktorej budú hovoriť o prechode k novému Kongresu a novej vláde, ako aj o programe republikánov v Kongrese po zvyšok terajšieho funkčného obdobia, píše agentúra Reuters. Na základe výsledkov utorkových volieb bude Republikánska strana po prvý raz od roku 2007 súčasne ovládať Biely dom, federálny Senát i Snemovňu reprezentantov.

   “Práve získal mandát a my teraz máme jednotnú republikánsku vládu,” povedal Ryan o Trumpovi. Podľa vlastných slov očakáva, že jeho šesťbodový plán “Lepšia cesta pre Ameriku”, ktorý republikáni v snemovni využívali ako volebný program, bude základom pre budúce legislatívne iniciatívy. Ryanov plán vyzýva okrem iného na zrušenie zákona o zdravotnej starostlivosti známeho ako Obamacare, reformu daňových zákonov a obmedzenie federálnej regulácie v priemysle.

  Ryan len so zdráhaním akceptoval Trumpa ako nominanta republikánov a realitného magnáta odsudzoval za poburujúcu rétoriku z kampane. Jeho vyjadrenie o sudcovi mexického pôvodu napríklad označil za “učebnicovú definíciu rasizmu”. Trump v októbri zasa vyhlásil, že Ryan je “veľmi slabý a neefektívny líder”. Dnes však Ryan novinárom povedal, že ich vzťahy sú v poriadku a s Trumpom viedol za posledných 18 hodín dva “fantastické rozhovory”. Chce sa tiež postarať o to, že keď Trump zloží prísahu, republikáni naplno rozbehnú svoj politický program.

  Ryan tiež vyhlásil, že víťazstvo Trumpa je “najúžasnejším politickým výkonom”, aký kedy zažil, a že Trump porozumel náladám v krajine tak, ako nikto iný. “Postavil politiku na hlavu,” dodal šéf Snemovne reprezentantov, ktorý sa chce v januári uchádzať o opätovné zvolenie do funkcie. Trumpa vyzdvihol aj za zaktivizovanie voličov, ktoré pomohlo republikánom udržať si väčšinu v oboch komorách Kongresu.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu