utorok, 19 októbra, 2021
3.7 C
Bratislava
ÚvodArénaBritská ministerka spravodlivosti už vie, čo urobí s odsúdenými islamskými extrémistami

Britská ministerka spravodlivosti už vie, čo urobí s odsúdenými islamskými extrémistami

Server britského denníka The Guardian prináša informáciu o tom, ako sa britská vláda poráta s extrémistami odsúdenými na výkon trestu. Hoci majú byť konkrétne plány oznámené až v pondelok, server už v nedeľu hlási, že vzniknú špeciálne samostatné bunky pre väzňov odsúdených za šírenie teroru a násilia.
 
Briti majú podľa všetkého na zreteli fakt, že k radikalizácii neskorších teroristov neraz došlo za mrežami. Do chládku neskorší radikáli prichádzajú napr. ako drobní zlodejíčkovia, ale za mrežami sa naučia všeličo nové. Kabinet Spojeného kráľovstva to mieni zmeniť.

Existenčná hrozba

Vzostup islamského extrémizmu predstavuje existenčnú hrozbu pre našu spoločnosť,“ varuje britská ministerka spravodlivosti.
 
Som odhodlaná bojovať proti šíreniu tejto jedovatej ideológie za mrežami. Preventívna izolácia najnebezpečnejších radikálov od ostatných väzňov je zásadná pre udržanie pokoja v našich väzniciach a má tiež zásadný význam pre ochranu našej spoločnosti,“ doplnila.
 
Celý text nájdete TU.
 
V júli tohto roka dostali britskí ministri možnosť prečítať si varovnú správu z pera úradníka ministerstva vnútra Iana Achesona, podľa ktorého sa vo väzniciach Anglicka a Walesu radikalizovali tisíce moslimov.
 
Dospel dokonca k veľmi varovnému číslu – 12 500 zradikalizovaných vyznávačov islamskej viery. Preto dôrazne odporučil väzňov tohto typu izolovať od ostatných.
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 08:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img