piatok, 26 februára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Konflikt na krymskej tlačovke. Francúzsky exminister a ukrajinský novinár sa do seba...

Konflikt na krymskej tlačovke. Francúzsky exminister a ukrajinský novinár sa do seba pustili

Thierry Mariani pricestoval do Ruska na čele francúzskej delegácie, ktorá prišla navštíviť polostrov Krym. Touto návštevou sa Francúzi utvrdili v tom, že Krym patrí skutočne Rusku.

Na tlačovej konferencii sa ukrajinský novinár Marianiho opýtal, koľko peňazí dostal od Ruska, aby spolu so svojou delegáciou pricestoval na Krym.

„Vašu otázku nehodlám legitimizovať odpoveďou. Som ochotný odpovedať na akékoľvek politické otázky, vyvracať akékoľvek politické názory, ale vaša otázka je skutočne idiotská. Odpovedať na ňu rozhodne nemienim. Úplne vami opovrhujem,“ nešetril novinára francúzsky politik.

„Koľko platia vám, aby ste sa nás pýtali takéto otázky?“ reagoval Francúz na provokatívnu otázku.

„Samotný fakt, že môžete klásť také obmedzené otázky na teritóriu Ruskej federácie, svedčí o tom, že Rusko je slobodná krajina. Ešte horšie je to, že keby sme boli na Ukrajine, takéto otázky by mohli zaznieť len ťažko,“ dodal francúzsky spolupredseda „Franko-ruského dialógu“ a doplnil, že odteraz bude Krym navštevovať s ešte väčšou vervou.

Ukrajinský novinár nie je jediný, kto kritizuje rozhodnutie Marianiho vydať sa s desaťčlennou družinou na Krym. Anticenu „posluhovači Putina týždňa“ francúzskej delegácii udelil aj český think tank Evropské hodnoty.

„Chceli by sme využiť túto príležitosť na to, aby sme poukázali na najevidentnejšie pokusy, či už vedomé, alebo nevedomé, podporovať Kremeľ a pomáhať pri propagande jeho vízie v Európe. Bez pomoci týchto ľudí by ruská dezinformačná kampaň nikdy nebola taká efektívna,“ píše sa v opise „ceny“.

„A prvé miesto v súťaži posluhovačov Kremľa náleží: Thierrymu Marianimu a desiatim francúzskym republikánom, ktorí porušili ukrajinský zákon a vydali sa na Krym,“ píše sa v štúdii s anglickým názvom „Kremlin Watch Monitor“.

Celú štúdiu si môžete v angličtine prečítať TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 Úmrtí 6,859 Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 26. februára 2021 - 10:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky