streda, 28 júla, 2021
33.3 C
Bratislava
ÚvodArénaV Bavorsku ľudia nemajú strach z moslimov. Vedia, že všetci nie sú...

V Bavorsku ľudia nemajú strach z moslimov. Vedia, že všetci nie sú zlí. Takto rozprávala v deň sekerového útoku komentátorka

„Oni sú už dnes aj na vidieku,“ podotkla Rakušanová k súčasnej migračnej kríze a rozmiestneniu utečencov. „Tí ľudia, ktorí žijú v menších mestách, už dnes vedia, aké je to mať moslimského suseda. Nemajú tak strach zo všetkých moslimov, vedia rozlišovať,“ uviedla komentátorka.

Hovorila aj o obavách z integrácie moslimov, hlavne mladých ľudí. „Keď sa ich sny nenapĺňajú tak, ako si predstavovali, dochádza k frustráciám,“ dodala. „Tento dotyčný mladík mal vzor v Islamskom štáte a džihádistoch,“ povedala k aktuálnemu prípadu. K útoku sa v utorok popoludní prihlásila organizácia Islamský štát.

„Na sociálnych sieťach to síce vrie, ale spoločnosť sa neradikalizuje ani jedným smerom,“ dodala k nemeckej spoločnosti Rakušanová. „Moderné prežívanie národnej identity nemá nič spoločné so šovinizmom alebo nacionalizmom,“ uzavrela.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 18:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -