Nie politické šarvátky, ale korupcia a nečinnosť vlády nám poškodia počas predsedníctva v EÚ, myslí si Figeľ

  0
  Ján Figeľ, bývalý predseda KDH (Autor: SITA)

  „Keď som sa nedávno v Mníchove rozprával s celoživotným obhajcom dôstojného miesta a postavenia Slovenska v zjednotenej Európe Imrichom Kružliakom, povedal, že pri pohľade zvonku je korupcia najväčší škandál Slovenska,“ píše Figeľ v komentári pre HN online.

  Dodáva, že diagnóza korupcie na úrovni verejnej správy je priam organizovaná, a dokonca krytá či tolerovaná štátnou mocou. Poznamenáva, že Smer má svojich ľudí na vysokých štátnych postoch a vo významných funkciách, no neobhajujú ciele obyvateľstva, ale záujmy „držiteľov moci“.

  „Aj preto máme pod tretím Ficovým vedením nedostatok sociálnej a justičnej spravodlivosti a zároveň rozvíjajúci sa sociálny populizmus, ktorého majstrovským prejavom sú vlaky zadarmo. Posilňuje sa právnický, nie právny štát. Darí sa právnikom, ale nie občanom a firmám pri vymáhaní spravodlivosti. Zákonnosť je selektívna,“ vymenúva Figeľ.

  Práve korupciu vidí ako jeden z čiernych bodov krajiny, ktorý by mohol poškodiť jej meno počas predsedníctva. „Preto najväčšou záťažou slovenského predsedníctva Rady EÚ môže byť samotná vláda a jej (ne)konanie v oblasti korupcie a nezákonnosti,“ dodáva na záver Figeľ.

  - Reklama -