Do kampane o Brexite zasiahne aj Orbán. Už zajtra vyzve britských voličov, ako majú hlasovať

  0
  Viktor Orbán, maďarský premiér (Autor: SITA)

  Hovorca reagoval na správy z Nemecka, v ktorých sa písalo o kampani Orbána proti Brexitu a jeho “osobnom zasahovaní” do kampane pred referendom v Británii, uviedla agentúra APA. “Hoci sme si z mnohých strán pri početných príležitostiach vyslúžili obvinenia, že sme proti EÚ, toto svedčí o tom, že Maďarsko je oddané Európskej únii,” citovala Kovácsove vyjadrenie o inzeráte agentúra Reuters. Hovorca dodal, že v Británii pracuje približne 250.000 až 300.000 Maďarov.

  Nemecké noviny Bild na svojej webovej stránke informovali ako prvé o inzeráte, ktorý vyjde v britskom denníku Daily Mail, a konštatovali, že Orbán je prvým predsedom vlády členského štátu EÚ, ktorý “priamo a osobne” zasahuje do “boja o Brexit”. Podľa agentúry MTI sa má v inzeráte uvádzať: “Rozhodnutie je na Vás, no Maďarsko je hrdé na to, že s Vami patrí k členom EÚ.”

  Inzerát s podpisom Orbána mali zverejniť už v sobotu, no odložili ho o dva dni vzhľadom na prerušenie referendovej kampane po štvrtkovom zavraždení britskej labouristickej poslankyne a stúpenkyne EÚ Jo Coxovej. Kampaň dnes znova obnovili.

  - Reklama -